Аферисти надурили клієнтів Monobank на 111 млн гривень: що сталось, і чому мовчать інші банки

Автор: Марченко Любов

Monobank, якому віддають перевагу немало українців, і який приваблює їх високим рівнем технічних новинок, несподівано визнав, що його клієнти також стають жертвами шахраїв. Так, лише за 5 місяців цього року, із березня по липень, аферисти надурили клієнтів monobank на суму понад 111 мільйонів гривень.

Аферисти надурили клієнтів Monobank на 111 млн гривень: що сталось, і чому мовчать інші банки - today.ua

В цьому зізнався у своєму Telegram-каналі один зі співзасновників банку Олег Гороховський. Сума, на яку шахраї, "нагріли" клієнтів банку, звісно, вражає. Але насправді вона була би втричі, а то й учетверо вища, якби не безпрецедентні заходи, вжиті банком задля збереження заощаджень його клієнтів. Насправді, в інших банків ці суми явно вищі. Але вони про це воліють мовчати.  

"Подивіться на динаміку шахрайства за нашими картами. Такою інформацією із вами не поділиться жоден банк. І це при тому, що ми досягли космічного рівня протидії. Наші моделі зупиняють більше 80% цього безумства і якби не вони, ці цифри були б утричі-вчетверо вищими”, – повідомляє Гороховський.

Власне й сам monobank ніколи досі не оприлюднював такої статистики. Але його співвласник вирішив, що настала пора говорити про це вголос. Адже левовій частці цих втрат можна було би запобігти, якби люди дотримувались фінансової гігієни, і самі не залишали аферистам ті чи інші дані своїх карт. Або якби не були надмірно довірливими та не розраховувались за товар в Мережі до того, як зможуть узяти його в руки.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Отже, шахраї засвоїли чимало прийомів крадіжки грошей у довірливих українців. А громадянам слід засвоїти лише один постулат: ніколи і нікому не розголошувати нічого зайвого, що стосується їхньої банківської картки.

У банку виділили топ-5 улюблених шахрайських приймів, на які найбільше "повелися" цьогоріч клієнти monobank. Серед них такі:

  • соціальна інженерія;
  • несанкціонований доступ до інформації або систем зберігання інформації;
  • фальшиві збори коштів або волонтерські ініціативи;
  • виманювання даних;
  • втрата карти або девайса.

Аферисти надурили клієнтів Monobank на 111 млн гривень: що сталось, і чому мовчать інші банки

Олег Гороховський вважає, що фінансову обізнаність треба кожному українцеві щеплювати як вакцину. Та, на жаль, більшість це щеплення проходить не в умовах "стаціонару", а вдома - на власному гіркому досвіді.

"Іноді у мене складається відчуття, що фінансова обізнаність має щепитися як вакцина - прийшов до лікарні, зайшов у спеціальний кабінет, тобі лікар дзвонить ти повідомляєш йому пін-код своєї картки з тебе списується Х грн. і ти вакцинований. Також потрібні спеціальні кабінети для вакцинації від брокерів, від викупу родичів та виграшу у випадкові лотереї", - перелічив банкір улюблені "байки", на які аферисти ловлять довірливих людей.

З усіх медіа-ресурсів, блогів та месенджерів українців застерігають бути пильними і не розголошувати даних своїх карток та не спокушатись несподіваними щедрими виграшами. Та все одно, щомісяця близько 5 тисяч українців стають легкою здобиччю шахраїв і втрачають свої гроші.

"Не буду більше закликати до розсудливості, бо робив це вже разів п'ять. Просто скажу – для тих, хто читає мій блог, вакцинація не потрібна і пін-коди ви нікому не передаєте так як автоматично фінансово обізнані. Але це не точно(" – підсумував банкір.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тепер слово – за іншими банками. Може й вони колись розкриють подібну статистику.

Нагадаємо,  в НБУ розповіли, що робити клієнтам, якщо банкомат не видав готівку, але гроші з рахунку списав.

Головне