В Україні, як і в усьому світі, спостерігається технічний прогрес і людські ресурси замінюють автоматизовані механізми. Названо професії, які невдовзі можуть зникнути на ринку праці.
Фахівці звертають увагу українців на те, що багато хто з них у найближчі кілька років може залишитися без роботи. Експерт з ринку праці Валентина Гаврюшенко наголосила, що механічна діяльність повністю перейде в автоматизоване русло. Вона спрогнозувала скорочення:
- агентів з нерухомості;
- турагентів;
- бібліотекарів та архіваріусів;
- касирів;
- операторів call-центрів;
- бухгалтерів;
- секретарів та адміністраторів;
- юристів;
- перекладачів, коректорів та копірайтерів.
Криза переживатимуть спеціальності, де можлива технічна заміна.
Професії, які стануть затребуваними
Гаврюшенко вважає, що в майбутньому збільшиться кількість вакансій, пов'язаних із цифровою торгівлею та технологіями. У сфері освіти стане на 10% більше робочих місць, а в оборонній галузі та сільському господарстві – на 30%.
Популярні зараз
Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження
Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією
“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський
Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом
Чи можна звільняти персонал під час війни
Всупереч поширеній думці, співробітників можна звільняти під час війни.
"Багато хто вважає, що під час військового стану не можна скорочувати штат і потрібно чекати закінчення війни. Але це помилкова думка, оскільки законодавство не містить жодних обмежень щодо скорочення штату на час дії військового стану", - наголосила бухгалтер Наталія Мороз.
Яка ситуація із роботою та зарплатою в Україні зараз
Як повідомила Державна служба зайнятості, з січня до червня 2023 року в Україні офіційно було зареєстровано 346 тисяч безробітних. 76,2 тисячі людей вдалося працевлаштувати.
Середня заробітна плата в Україні у 2023 році складає 16,5 тис. грн. За даними профільного порталу Work.ua, максимальний дохід у країні отримують представники IT-індустрії, бізнес-аналітики, дизайнери, кур'єри, а також менеджери середньої та вищої ланки.
Раніше повідомлялося про зростання зарплат у Києві: названо найбільш високооплачувані професії.