Банки масово відмовляють українцям у дешевій іпотеці: названо головні причини

Автор: Леся Ловіцька

Банки масово відмовляють українцям у дешевій іпотеці під 3% за державною програмою "єОселя". Названо головні причини, чому громадяни не можуть скористатися послугою.

Банки масово відмовляють українцям у дешевій іпотеці: названо головні причини - today.ua

В Україні реалізується проект, у рамках якого лікарі, педагоги та військовослужбовці можуть оформити доступний кредит на житло. Однак багато хто отримує відмову за своїми заявками.

З моменту запуску програми банки отримали 139 846 заявок від 43 939 осіб. Це пов'язано з тим, що один українець має право одночасно звертатися до різних фінустанов. Схвалено лише 47,6 тисячі заявок. Причому більша частина заявників – це військовослужбовці (36%) та поліцейські (35%). Пільгові кредити також отримали медпрацівники (10% від загальної кількості узгоджених заявок).

За даними Opendatabot, з жовтня 2022 року по червень 2023 року за держпрограмою "єОселя" видали 1666 пільгових іпотек на 2,28 млрд грн. Відмова у отриманні кредиту на житло найчастіше пов'язана з кількома причинами.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв назвав серед них невідповідність клієнта вимогам програми. Наприклад, військовослужбовці повинні проходити службу лише за контрактом, а педагогічні та медичні працівники мають бути працевлаштовані виключно у бюджетних та комунальних організаціях.

Голова департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерія Малахова зазначила, що друга причина відмов у доступному кредитуванні – недостатній розмір прибутку клієнта. Претенденти неуважно знайомляться з критеріями. Іпотеку також можуть не видати через негативну кредитну історію.

Банки масово відмовляють українцям у дешевій іпотеці: названо головні причини

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що до серпня 2023 року подавати заявки на пільгове кредитування мали право лише військовослужбовці, науковці, педагоги та медики. З 1 серпня така можливість з'явиться у:

  • внутрішньо переміщених осіб;
  • ветеранів війни та членів їхніх сімей, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України;
  • громадян України, які не мають власної житлової нерухомості та ті, хто має не більше 52,5 кв. м житла для самотньої людини та додатково 21 кв. м на кожного наступного члена сім'ї.

Раніше повідомлялося, що Ощадбанк почав видавати клієнтам пільгові іпотеки на квартири у недобудовах.