Today.ua

Банки масово відмовляють українцям у дешевій іпотеці: названо головні причини

Банки масово відмовляють українцям у дешевій іпотеці під 3% за державною програмою "єОселя". Названо головні причини, чому громадяни не можуть скористатися послугою.

В Україні реалізується проект, у рамках якого лікарі, педагоги та військовослужбовці можуть оформити доступний кредит на житло. Однак багато хто отримує відмову за своїми заявками.

З моменту запуску програми банки отримали 139 846 заявок від 43 939 осіб. Це пов'язано з тим, що один українець має право одночасно звертатися до різних фінустанов. Схвалено лише 47,6 тисячі заявок. Причому більша частина заявників – це військовослужбовці (36%) та поліцейські (35%). Пільгові кредити також отримали медпрацівники (10% від загальної кількості узгоджених заявок).

За даними Opendatabot, з жовтня 2022 року по червень 2023 року за держпрограмою "єОселя" видали 1666 пільгових іпотек на 2,28 млрд грн. Відмова у отриманні кредиту на житло найчастіше пов'язана з кількома причинами.

Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв назвав серед них невідповідність клієнта вимогам програми. Наприклад, військовослужбовці повинні проходити службу лише за контрактом, а педагогічні та медичні працівники мають бути працевлаштовані виключно у бюджетних та комунальних організаціях.

Голова департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерія Малахова зазначила, що друга причина відмов у доступному кредитуванні – недостатній розмір прибутку клієнта. Претенденти неуважно знайомляться з критеріями. Іпотеку також можуть не видати через негативну кредитну історію.

Нагадаємо, що до серпня 2023 року подавати заявки на пільгове кредитування мали право лише військовослужбовці, науковці, педагоги та медики. З 1 серпня така можливість з'явиться у:

Раніше повідомлялося, що Ощадбанк почав видавати клієнтам пільгові іпотеки на квартири у недобудовах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ