Банкір порадив українцям, в якій валюті найкраще тримати заощадження

На тлі перманентного росту і падіння різних видів валют, є один вид заощаджень, який може не гарантувати високої прибутковості, але показав себе як найбільш надійний. Йдеться по довгострокові заощадження. В якій валюті найкраще зберігати все, що нажите непосильною працею, розповів телеканалу "Україна 24" банкір Ігор Львов.

Банкір порадив українцям, в якій валюті найкраще тримати заощадження - today.ua

Експерт фінансового ринку каже, що в минулому році біткоїн та інші криптовалюти продемонстрували безпрецедентне зростання. Зокрема, біткоїн виріс у ціні вчетверо, і після нетривалого та незначного відкату назад, знову продовжив зростання.  Якщо ще в листопаді його вартість становила трохи більше 10 тисяч доларів, то вже зараз підбирається до 41 тисячі.

Банкір вважає, що причини такої шаленої популярності криптовалюти слід шукати у двох глобальних процесах: пандемії коронавірусу, яка зламала звичний хід речей, та політичній нестабільності у США. Щодо другого чинника, то вже найближчим часом він піде на спад. Та й перший, сподіваємось ми усі, також не вічний.

"Я думаю, курс біткоїна пригальмує на 45-50 тисячах доларів, і далі буде плавне зростання", - прогнозує аналітик.

Однак робити ставку на біткоїн, як на основний засіб зберігання заощаджень, все ж не варто, каже Ігор Львов. Адже криптовалюта це все-таки - екзотика, і її не можна вважати універсальним платіжним засобом.

"Ми не можемо нею заплатити в магазині, ми не можемо масово закуповувати на неї товари. Є частина населення, яка нею займається, але це більше спекулятивні операції. Але в основному імпортно-експортні операції - це долари, євро", - каже аналітик.

 

Однак і звичні для нас долари та євро теж зазнають то злетів, то падінь. Так, у недавньому минулому їх не можна було назвати стабільними. Згадати хоча б початок 2020 року, коли ті, хто мав доларові заощадження, відчутно збідніли на тлі зміцнення гривні і падіння курсу долара.

Банкір порадив українцям, в якій валюті найкраще тримати заощадження

Зате приємно втішило своїх власників золото. Цей актив упродовж 2020 року додав у ціні 80%.

"Якщо брати зростання валют в 2020 році, то найбільше зросло золото - воно виросло в ціні майже на 80%. Тобто, якщо ми вклали б гроші і купили золота на 100 доларів 1 січня 2020 року, то 1 січня 2021 року ми б отримали вже 180 доларів", - каже Ігор Львов.

Тобто, золото реально залишається найбільш надійних засобом зберігання заощаджень. Звісно, воно також коливається в ціні, однак знецінитись, як паперові гроші, і луснути, як надута криптовалюта, воно не може. Отже, висновок напрошується сам.

До речі, швейцарський банк попередив своїх клієнтів щодо ненадійності зберігання заощаджень у криптовалюті. Тамтешні банкіри кажуть, що в будь-яку мить біткоїн може впасти зі своїх захмарних висот до нульової позначки.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua
Степанов першим із українських чиновників пройшов вакцинацію від коронавірусу індійським препаратом
Першому українському чиновнику зроблена вакцинація від коронавірусу індійським препаратом. Ним став голова МОЗ Максим Степанов. У присутності журналіс...
Оксана Марченко ледь не потонула в Гідропарку: ведуча розповіла про важкі випробування
Українська телеведуча Оксана Марченко анонсувала вихід свого нового проекту - «Прочанка». У трейлері дружина Віктора Медведчука розповіла про те, як л...
В Україні зросла середньодобова ціна на електрику, випередивши ряд країн ЄС
Українське державне підприємство «Оператор ринку» оприлюднив нові дані, згідно з якими, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку в нашій кр...
Весільні зачіски 2021: модні тенденції і способи укладання волосся
Весільна зачіска нареченої повинна бути ефектною, але в той же час вишуканою і зручною. В 2021-му році в моді природність, що дуже до речі, оскільки з...
Володимир Остапчук поїхав на відпочинок без нової дружини
Володимир Остапчук недавно повернувся з Мальдів зі своєю новою дружиною Христиною Горнякк. Не минуло й тижня, як шоумен вирушив у нову подорож. Цього ...