Today.ua

Банкір порадив українцям, в якій валюті найкраще тримати заощадження

На тлі перманентного росту і падіння різних видів валют, є один вид заощаджень, який може не гарантувати високої прибутковості, але показав себе як найбільш надійний. Йдеться по довгострокові заощадження. В якій валюті найкраще зберігати все, що нажите непосильною працею, розповів телеканалу "Україна 24" банкір Ігор Львов.

Експерт фінансового ринку каже, що в минулому році біткоїн та інші криптовалюти продемонстрували безпрецедентне зростання. Зокрема, біткоїн виріс у ціні вчетверо, і після нетривалого та незначного відкату назад, знову продовжив зростання.  Якщо ще в листопаді його вартість становила трохи більше 10 тисяч доларів, то вже зараз підбирається до 41 тисячі.

Банкір вважає, що причини такої шаленої популярності криптовалюти слід шукати у двох глобальних процесах: пандемії коронавірусу, яка зламала звичний хід речей, та політичній нестабільності у США. Щодо другого чинника, то вже найближчим часом він піде на спад. Та й перший, сподіваємось ми усі, також не вічний.

"Я думаю, курс біткоїна пригальмує на 45-50 тисячах доларів, і далі буде плавне зростання", - прогнозує аналітик.

Однак робити ставку на біткоїн, як на основний засіб зберігання заощаджень, все ж не варто, каже Ігор Львов. Адже криптовалюта це все-таки - екзотика, і її не можна вважати універсальним платіжним засобом.

"Ми не можемо нею заплатити в магазині, ми не можемо масово закуповувати на неї товари. Є частина населення, яка нею займається, але це більше спекулятивні операції. Але в основному імпортно-експортні операції - це долари, євро", - каже аналітик.

 

Однак і звичні для нас долари та євро теж зазнають то злетів, то падінь. Так, у недавньому минулому їх не можна було назвати стабільними. Згадати хоча б початок 2020 року, коли ті, хто мав доларові заощадження, відчутно збідніли на тлі зміцнення гривні і падіння курсу долара.

Зате приємно втішило своїх власників золото. Цей актив упродовж 2020 року додав у ціні 80%.

"Якщо брати зростання валют в 2020 році, то найбільше зросло золото - воно виросло в ціні майже на 80%. Тобто, якщо ми вклали б гроші і купили золота на 100 доларів 1 січня 2020 року, то 1 січня 2021 року ми б отримали вже 180 доларів", - каже Ігор Львов.

Тобто, золото реально залишається найбільш надійних засобом зберігання заощаджень. Звісно, воно також коливається в ціні, однак знецінитись, як паперові гроші, і луснути, як надута криптовалюта, воно не може. Отже, висновок напрошується сам.

До речі, швейцарський банк попередив своїх клієнтів щодо ненадійності зберігання заощаджень у криптовалюті. Тамтешні банкіри кажуть, що в будь-яку мить біткоїн може впасти зі своїх захмарних висот до нульової позначки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ