Банки почали блокування карток ухилянтів

Автор: Марченко Любов

В Україні банки почали блокування карток ухилянтів. Арешт рахунків чоловіків здійснюється в тому випадку, якщо є рішення Державної виконавчої служби про списання штрафу. А штрафують ухилянтів за порушення правил військового обліку.

Банки почали блокування карток ухилянтів - today.ua

Отже, стосовно багатьох ухилянтів зараз відкрито адміністративні провадження за статтею 210 КУпАП " Порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу", розповів адвокат Олександр Потєшин.

У цій статті Адміністративного кодексу йдеться, зокрема, про відповідальність, яка передбачена для військовозобов'язаних за порушення правил військового обліку. Так, при зміні місяця проживання вони зобов'язані стати на військовий облік упродовж 7 днів. Для тих, то не виконав цієї норми, передбачено штраф у розмірі від 510 до 850 грн. Крім того, у випадку, якщо військовозобов'язаний отримав повістку і не з'явився у ТЦК для звірки даних, за це також передбачений штраф.

Отже, якщо стосовно таких громадян є виконавчі провадження, то вони потраплять до ДВС на примусове виконання.

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

"Це стандартна практика, якщо постанова ТЦК та СП піде на примусове виконання до ДВС", — зауважив юрист.

Банки почали блокування карток ухилянтів

ДВС, у свою чергу, має автоматизовану систему виконавчих проваджень (АСВП). Відразу після відкриття виконавчого провадження та занесення ухилянта до реєстру боржників, ця система автоматично знаходить всі його рахунки в банках. Їх заарештовують і автоматично списують з рахунку суму, що дорівнює сумі призначеного штрафу.

Та якщо навіть на ваших рахунках у банках немає грошей, у ДВС все одно є немало інструментів для стягнення боргу. Отже, краще "не пручатись" і відразу сплатити штраф, радить адвокат.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Переховуватися від ДВС — не варіант. Вони дотягнуться", — підсумував Олександр Потєшин.

Нагадаємо, депутати розробили механізм екстрадиції українських чоловіків призовного віку з-за кордону на батьківщину. Втім, експерти зауважують, що втілити цей механізм буде непросто, і навряд чи це вдасться на практиці.