Банки почали знижувати відсотки за депозитами: зберігати гроші в гривні вже не вигідно

В Україні банки почали поволі знижувати відсотки за депозитами у гривні. Прибуток за новими  вкладами вже буде менший. А зі зниженням облікової ставки НБУ банки, очевидно, зменшуватимуть його й надалі. Водночас, ставки за валютними депозитами зростають. Таким чином, період вигідних вкладів у гривні відходить у минуле.

Банки почали знижувати відсотки за депозитами: зберігати гроші в гривні вже не вигідно - today.ua

Як змінилась за останні пару місяців картина кредитно-фінансового ринку, свідчать дані, опубліквоані НБУ.

Отже, у серпні середня ставка за депозитами у гривні для фізосіб стала нижчою на 0,5% і становила 12,2% річних. Ще відчутне знизилась депозитна ставка для бізнесу – відразу на 1% - до 13,4%.

А от за валютними депозитами вона залишилась незмінною (0,7%) для юридичних осіб та зросла на 0,1% для фізичних осіб.

Банки почали знижувати відсотки за депозитами: зберігати гроші в гривні вже не вигідно

Щодо загального обсягу депозитів у гривні, то у серпні депозити юросіб зменшились на 1,3%, і зараз сумарний обсяг депозитного портфеля юридичних осіб становить 770,3 млрд гривень. А от обсяг гривневих депозитів фізичних осіб за місяць зріс на 1,2% і тепер становить 648,3 млрд гривень.

Як і слід було чекати, українці більш охоче стали брати кредити у національній валюті. Приріст поки що невисокий, але стабільний. Очевидно, зі зниженням облікової ставки банки знижуватимуть відсотки за депозитами, і українці почнуть брати кредити жвавіше.

Наразі ж за серпень маємо таку статистику: гривневі кредити для бізнесу зросли на 3,5 млрд гривень, а гривневі кредити для фізосіб – на 4,5 млрд.

Нагадаємо, ще в серпні банківських вкладників попередили, що період дохідних гривневих депозитів закінчується.

ДЖЕРЕЛОkontrakty.ua