Українські підприємці, які користуються працею незареєстрованих найманих працівників, будуть змушені платити за них величезні штрафи. За кожного доведеться сплатити до 200 тисяч гривень. Тому роботодавцям радять не грати у хованки з державою, а офіційно працевлаштувати всіх своїх працівників.
Про це розповіли у ДПС України, принагідно нагадавши, що тіньова зайнятість – зло як для держави, так і для самих працівників.
В Україні з початком війни різко скоротилася кількість робочих місць. У той же час, обсяг тіньової зайнятості зріс. Причому зараз не лише роботодавці не поспішають брати людей на роботу офіційно, а й самі працівники нерідко воліють працювати без офіційного працевлаштування. Це пов'язано з тим, що багато чоловіків намагаються уникнути мобілізації. Тож вони шукають роботу без офіційної реєстрації.
Однак усі спроби роботодавців користуватися працею незареєстрованих працівників жорстко припинятимуться, попереджають у ДПС. Так, за одного незареєстрованого працівника покладено штраф до 200 тисяч гривень. Така сума перевищує дворічний фонд зарплати одного працівника (якщо йому сплачують мінімалку) з усіма супутніми податками, включаючи ЄСВ. Тобто, якщо подумати, то роботодавцю все ж таки дешевше буде офіційно працевлаштувати свого працівника, ніж поплатитися таким штрафом.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До того ж, працювати неофіційно не вигідно і самому працівникові. Адже у нього не поповнюється страховий стаж для пенсії, а також у нього немає жодних соціальних гарантій (права на відпустку, права на лікарняний або на виплату допомоги з безробіття).
За приблизними оцінками на початку 2022 року в Україні налічувалося близько 3 млн громадян, які працювали неофіційно. Навіть якщо припустити, що всі вони отримували мінімальну зарплату, то й у такому разі бюджет за рік недоотримав близько 100 млрд гривень. Цього року їх не менше. А при цьому країні зараз вистачає власних бюджетних грошей лише на армію. Та й то з натугою.
Нагадаємо, ФОПам повернуть довоєнні податки з 1 серпня. При цьому деякі підприємці зможуть самі вирішувати, чи повертатися їм на довоєнну систему, чи поки що почекати.