Боржників за комуналку вносять до реєстру, блокують їм банківські картки та забирають майно

Автор: Леся Ловіцька

В Україні боржників за комуналку через суд вносять до Єдиного реєстру. В результаті споживач залишається без можливості продати своє майно, а його рахунки у банку можуть заарештувати.

Боржників за комуналку вносять до реєстру, блокують їм банківські картки та забирають майно - today.ua

Заборгованість з комунальних платежів з січня 2022 року зросла з 81,4 млрд грн до понад 140 млрд грн. Відповідні оцінки надала Спілка споживачів комунальних послуг.

Суди над боржниками за комуналку проходять за спрощеною процедурою, після чого вони потрапляють до реєстру боржників.

В Опендатаботі підрахували, що загальна кількість боргів у реєстрі боржників зросла на 22%. У період повномасштабної війни до списку потрапило 615 тисяч осіб. Реєстр доступний на сайті Мін'юсту. Тим, хто потрапив до нього, загрожує:

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

• блокування банківських рахунків (незалежно від суми боргу);
• обмеження на відкриття нових рахунків;
• заборона на виїзд за кордон;
• заборона реєструвати угоди через нотаріусів (зокрема продавати нерухомість).

Усі українці можуть звернутися з проханням щодо реструктуризації боргу. Тоді розмір заборгованості розділять так, щоб боржнику було зручно робити щомісячні платежі.

Нагадаємо, що у період військового стану боржникам заборонено відключати боржників від комунальних послуг. Але навіть біженці мають платити за своє житло в Україні. Йдеться про комунальні послуги, які нараховують незалежно від обсягів споживання: це централізоване опалення за відсутності лічильника та обслуговування будинку та прибудинкової території.

Борги споживачів заважають комунальним компаніям працювати. Фактично за них змушені платити інші. Комунальники не можуть модернізувати систему та проводити своєчасні ремонтні роботи. Наприклад, для водопостачання необхідні гроші на електроенергію та хімікати для очищення води.

Директор КП "ЖЕК-4" у Броварах Михайло Кочубей повідомив, що його підприємству за час війни заборгували майже наполовину більше коштів – сума зросла з 2,7 до 5 млн грн.

На комунальному підприємстві працює всього юрист, і немає фахівців, які займалися б стягненням боргів.

Боржників за комуналку вносять до реєстру, блокують їм банківські картки та забирають майно

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Суд над боржниками середньому триває від трьох до шести місяців. Рішення передається державному чи приватному виконавцю. За словами Кочубея, серед неплатників багато осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя – вживають алкоголь та заборонені речовини. У них немає банківських рахунків та офіційних джерел доходу, тому отримати від них оплату послуг складно.

Нагадаємо, що з 1 червня в Україні подорожчала електроенергія. Власникам бойлерів повідомили, як платити менше за комуналку.

Головне