Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки

Автор: Марченко Любов

Клієнти ПриватБанку дедалі частіше скаржаться, що в них стали пропадати гроші з картки. Причому кошти пропадають не внаслідок телефонного спілкування довірливого клієнта з шахраєм, в ході якого він може розповісти зловмиснику все: від пін-коду картки до своєї улюбленої страви. Гроші стали пропадати саме з банкоматів. Причому з настанням карантину таких випадків почастішало.

Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки   - today.ua

Заступниця керівника Асоціації "ЕМА" Олеся Данильченко поділилася з gsminfo розвіданими секретами крадіїв – як можна поцупити гроші з банківської картки. За словами спеціалістки 16% умільців, що спеціалізуються на крадіжці грошей з банків, використовують саме банкомати.

Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки

 

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Отже, які існують способи крадіжок грошей з банкоматів

Для крадіжок грошей через термінали злодії використовують три способи: фізичний, кеш-треппінг і скімінг.

Фізичний – найпримітивніший спосіб, який потребує лише застосування сили. Грабіжники просто зламують банкомат і вигрібають звідти все, що там є. Клієнти в цьому випадку не страждають, втрачає гроші лише банк. За квартал в Україні кілька разів грабують банкомати таким чином. Причому з початком карантину злодії стали захоплюватися цим частіше.

Кеш-треппінг – це заміна модуля видачі готівки. Гроші, які відлічує банкомат, не видаються клієнту, а потрапляють у спеціальну порожнину. Це доволі рідкісний спосіб "модифікації" банкомату. Злодії використовують його нечасто, не частіше, аніж кілька десятків разів на квартал. І такі випадки рідшають через те, системи безпеки банкоматів не стоять на місці, отже прокрутити таку оборудку дедалі важче.

Скімінг – теж поки що рідкісний вид крадіжки, але він, навпаки, тільки набирає популярності. При цьому способі на модуль, який зчитує дані з картки, встановлюється піратське обладнання. Крім того, десь у зручному місці непомітно встановлюється мініатюрна відеокамера, яка фіксує пін-код картки. Далі на основі отриманих даних злодії створюють дублікат картки і спокійнісінько знімають з неї гроші. Від початку карантину крадії скористалися таким способом уже два десятки разів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Олеся Данильченко каже, що через такі крадіжки від початку  карантину злодіям вже вдалося поцупити з банкоматів 540 тисяч гривень.

Нагадаємо, на початку поточного року в Мережі з'явилась інформація, що ПриватБанк деколи списує з клієнтів додаткові суми. Тобто вони беруть, приміром, тисячу гривень, а з їхньої картки щезає 1200.

Головне