Колишніх держслужбовців можуть перевести на звичайні пенсії: подробиці від Пенсійного фонду

Колишніх держслужбовців, які знаходяться на заслуженому відпочинку, можуть перевести на звичайні пенсії. Про це повідомило видання "Пенсійний кур'єр" на своїй сторінці в Facebook.

Колишніх держслужбовців можуть перевести на звичайні пенсії: подробиці від Пенсійного фонду - today.ua

Видання роз'яснило читачеві, коли будуть переглянуті і збільшені пенсії колишнім працівникам органів місцевого самоврядування.

Перегляд розмірів пенсійних виплат колишнім держслужбовцям можливий лише в одному випадку: якщо вони переходять з пенсії, яка призначена по спецзакону, на пенсію за загальним законом, роз'яснили працівники Пенсійного фонду.

Колишніх держслужбовців можуть перевести на звичайні пенсії: подробиці від Пенсійного фонду

"Зокрема, під час перерахунку пенсій в травні 2020 порівнювався розмір пенсії по спецзакону і за загальним законом. І якщо це доцільно, здійснювалося відповідне переведення", - пишуть у публікації.

При цьому там також звертають увагу, що держслужбовці, які перейшли на пенсію за загальним законом, можуть у будь-який час повернутися на пенсію, яку їм призначали за спецзаконом. Їм не має права у цьому відмовити.

Нагадаємо, Мінсоцполітики фактичним визнало, що українцям недоплачують пенсії. Воно опублікувало статті витрат по прожитковому мінімуму. З'ясувалося, що за найскромнішими підрахунками нині в Україні прожитковий мінімум для людей непрацездатного віку дорівнює 3370 гривень. Відповідно до закону мінімальна пенсія не може бути нижчою за цей показник. У нас же вона становить 1769 гривень.

ДЖЕРЕЛОdengi.ua