В Україні посилили вимоги до отримувачів соціальної допомоги. В уряді розповіли, у яких випадках та кому нарахування коштів можуть скасувати.
Йдеться про самотніх матерів і малозабезпечені сім'ї. Це не означає, що їх позбавлять пільг, субсидій і допомоги в один день, але перелік підстав для цього буде розширено.
Так, урізати виплати двом вищезгаданим категоріям громадян можуть за таких умов:
- хтось із складу сім'ї протягом 12 місяців перед датою звернення по призначення соціальної допомоги витратив суму, що перевищує 50 тисяч гривень;
- хтось із складу сім'ї на перше число місяця, коли призначили виплати, має на депозитному банківському рахунку кошти понад 100 тисяч гривень або державні облігації на вказану суму.
Ця норма діятиме також і при призначенні субсидії на оплату комунальних послуг. У разі, якщо на банківському рахунку одного із членів сім'ї буде понад 100 тисяч гривень, субсидію не призначать.
Які виплати належать самотнім матерям та малозабезпеченим сім'ям
Самотні матері у 2023 році отримують на дітей віком до 6 років щомісяця по 2 272 грн. Якщо дитині до 18 років, то сума допомоги становить 2833 грн. А виплати на студента віком від 18 до 23 років дорівнюють 2 684 грн.
Після пологів матерям-одинакам також нараховують грошове забезпечення, загальна сума якого становить 41 280 гривень. Але ці кошти виплачують поступово: спочатку дають 10 320 грн, а потім – по 860 грн на місяць протягом трьох років.
Для малозабезпечених сімей передбачені такі виплати:
- на працездатних осіб – 1207 грн;
- на тих, хто не працює та осіб з інвалідністю – 2093 грн;
- на дітей віком до шести років – 2953 грн;
- на дітей віком до 18 років – 3682 грн;
- на дітей віком до 23 років (за умови навчання) – 3489 грн.
Раніше повідомляли, на які виплати зможуть розраховувати українські захисники після закінчення війни.