Чехія змінить правила надання житла біженцям з 1 вересня: як подати заявку

Автор: Лобанова Єлизавета

У чеських містах Кладно та Кутна Гора з 1 вересня зміниться процедура надання державного гуманітарного житла українським біженцям. Як подати заявку на отримання житлоплощі, розповідає офіційний веб-портал для іноземців FRS.

Чехія змінить правила надання житла біженцям з 1 вересня: як подати заявку - today.ua

Як відомо, українці, які не можуть знайти житло у Чехії, або не мають змоги самостійно його орендувати, можуть розраховувати на тимчасове державне гуманітарне житло на строк до 150 днів.

Соціально незахищені категорії населення зможуть залишатися у тимчасовому житлі довше. Підтвердити, що ви належите до категорії вразливих осіб, необхідно через заяву на гуманітарну допомогу. Її можна подати в електронному вигляді.

Чехія змінить правила надання житла біженцям з 1 вересня: як подати заявку

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Як подати заявку на житло в Чехії

Якщо ви маєте намір подати заявку на отримання державного гуманітарного житла в Центральночешському краї, потрібно звернутися до Крайового центру допомоги Україні (KACPU) у містах Кладно чи Кутна Гора. Те, як швидко ви отримаєте житло, залежатиме від наявності вільних квартир у конкретному населеному пункті.

Якщо ви вже маєте місце проживання в Чехії і вам потрібно лише подати заявку на тимчасовий захист, вам також слід звернутися до KACPU, яке відповідає за ваше місце проживання. Список Крайових центрів допомоги Україні шукайте за посиланням.

Після того, як біженцям нададуть державне гуманітарне житло, разом з ним видадуть письмове підтвердження "Інформація про надання житла".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Змінити надане житло на інше можна лише з поважних причин, наприклад, особа з інвалідністю або пенсіонер має труднощі з доступом до житла.

Раніше повідомлялося, що Чехія заплатить українським біженцям, які вирішать повернутися назад додому.