З 1 вересня багатьом українцям, які одержують пенсію за віком, підвищили виплати. Однак те підвищення втішило далеко не всіх. Комусь дісталося понад сотню гривень, а комусь випало лише по кілька копійок. Чому так сталося, з'ясовував obozrevatel.
Вересневе підвищення пенсій торкнулося людей віком від 65 років і старше, які мають повний страховий стаж та невисоку пенсію. Людей, що потрапляють у цю категорію, в України близько півтора мільйона. От саме їм дісталась підвищена пенсія. Але розмір того підвищення багатьох розчарував. Якщо дехто отримав доплату до своєї пенсії в розмірі 100 гривень "з хвостиком", то іншим дістався лише "хвостик", і той - копійчаний.
Отож, що з'ясувалося. Відтепер мінімальна пенсія у людей, які потрапляють до цієї категорії, не має бути меншою за 40% від мінімальної зарплати. А оскільки мінімалка з вересня зросла до 5000 гривень, то й пенсію також підняли до 2000.
До підвищення мінімальної зарплати мінімальна пенсія становила 1889,2 гривні. Отже той, хто мав таку пенсію, одержав 110,8 гривні надбавки. А ті, в кого пенсія була більша за 1889,2 гривні, відповідно, отримали менші доплати. Адже усім цим людям мінімальні пенсії зрівняли до 2000.
Таким чином вийшло, що ті, в кого пенсія, приміром, становила 1999 гривень, отримали надбавку розміром лише в одну гривню.
Наступне підвищення пенсій відбудеться з 1 грудня. З тієї дати підвищать прожитковий мінімум для всіх категорій населення. Зокрема, для людей непрацездатного віку він становитиме 1769 гривень. І оскільки мінімальна виплата для всіх пенсіонерів не може бути нижчою за прожитковий мінімум, то відповідно зросте й вона. Приріст становитиме 57 гривень.
Тим часом, в Україні поступово підвищуватимуть пенсійний вік. За рекомендаціями ООН його можна підвищити, принаймні, на 5 років. Отже, не за горами той час, коли українці йтимуть на пенсію у 65, а не в 60 років. Втім, вже й зараз багато наших співвітчизників, що не мають достатнього страхового стажу, виходять на пенсію пізніше.