Пенсіонери в Україні можуть отримувати різні доплати та надбавки до пенсій. У Пенсійному фонді нагадали, хто має право на доплату у сумі 209 гривень, та як її отримати.
Так, більшість надбавок пенсіонерам прив'язані до їх віку або стажу. Отримати додаткові 209 гривень до пенсії можуть якраз громадяни, що мають понаднормовий стаж після звільнення з роботи.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам та 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% від розміру пенсії, але не більше ніж на 1% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо у пенсіонера понад обов’язкову норму страхового стажу є ще 10 років, то його доплата становитиме 209,30 грн.
Пенсіонерам, які продовжили працювати після призначення пенсії, перерахунки проводять через кожні 2 роки, повідомили у ПФУ.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Які ще надбавки можуть отримати пенсіонери в Україні
На надбавку можуть розраховувати літні українці – віком від 80 років. Це можуть бути лише самотні люди, які потребують постійного стороннього догляду, але не мають родичів, які б могли його забезпечити. Щомісячна доплата складає 40% прожиткового мінімуму. На даний момент це 837 грн. Без надбавки за доглядом пенсіонерам старше 80 років держава доплачує по 570 грн.
Пенсіонери у віці 70-74 років отримують менші суми - по 300 грн додатково до щомісячної пенсії. Ті, кому від 75 до 80 років, можуть розраховувати на додаткові
496 грн.
Деякі категорії пенсіонерів у серпні можуть розраховувати на одноразову доплату в розмірі від 450 грн до 3 100 грн. Це надбавка, яка присвячена Дню Перемоги, але її приурочать до Дня Незалежності.
Її отримають:
- учасники бойових дій та особи, прирівняні до них,
- особи з інвалідністю внаслідок війни,
- учасники війни,
- постраждалі учасники Революції Гідності,
- члени сімей, зазначені в пункті 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, та дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге,
- особи, які мають особливі заслуги перед країною,
- колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, створених фашистською Німеччиною та її союзниками в період Другої світової війни, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового утримання їхніх батьків,
- колишні малолітні (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язні концентраційних таборів, визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, колишні в'язні концентраційних таборів;
- особи, які насильно вивезені на примусові роботи під час Другої світової війни,
- діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога, які у зв'язку з патріотичною діяльністю їхніх батьків зазнали репресій.
Раніше повідомлялося, кому і чому в Україні заморозили мінімальні пенсії.