Всі українці, які досягли 60-річного віку, та мають необхідний страховий стаж, отримують пенсію. Проте деяким громадянам, незважаючи на повний стаж і відповідний вік, пенсія виплачуватись не буде. Принаймні, до закінчення війни вони її не зможуть отримати.
Про це розповіла в ефірі телемарафону заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак.
Цьогоріч в Україні, щоби стати пенсіонером, потрібно мати щонайменше 30 років страхового стажу і досягти 60-річного віку. З наступного року вимога за стажем виросте ще на рік. Тобто треба буде 31 рік страхового стажу. Через це пенсію у 60 років отримають не всі громадяни, багатьом стажу не вистачить. Але справа не лише в цьому.
Немало українців раніше жили на тимчасово окупованих територіях, а згодом переїхали на територію, що підконтрольна Україні. Хтось досяг пенсійного віку, перебуваючи в окупації, і йому там була призначена російська пенсія. А хтось уже на той час був пенсіонером і просто перейшов з української пенсії на російську.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
А тепер, опинившись в Україні, ці люди не можуть отримати української пенсії. Адже для того, щоб отримувати пенсію від України, вони мають підтвердити, що їм не здійснюють пенсійних виплат у РФ. А підтвердити цього вони не можуть, оскільки і Росія, і Україна вийшли з пенсійної угоди, що існувала між нашими країнами.
"Фактично у громадян, які переїхали з Криму на підконтрольну Україні територію, немає можливості оформити пенсію. Оскільки за чинним законодавством, щоб призначити їм пенсії, потрібно отримати підтвердження від пенсійного фонду РФ про те, що Росія не виплачує такому громадянину пенсію", — пояснила чиновниця.
А от що стосується громадян, які незабаром досягнуть 60-річного віку, і лише готуються до виходу на пенсію, то тут справи простіші. Україна готує закон, відповідно до якого стаж роботи в Росії та інших країнах СНД будуть зараховувати українцям до пенсійного стажу. Отже, для призначення їм пенсії з урахуванням закордонного стажу роботи, вистачить записів у трудовій книжці.
Таким чином, труднощі з отриманням пенсії зараз мають лише ті громадяни, які переїхали на підконтрольну територію з Криму, і які вже на час переїзду були пенсіонерами. Виплачувати їм пенсії Україна поки що не може. І очевидно це триватиме до тих пір, поки війна не скінчиться, і поки між Україною та РФ не будуть відновлені хоч якісь канали обміну інформацією.
Нагадаємо, стало відомо, що буде зі стажем, який українці заробили у Польщі.