Деяких українців попросили повернути 6500 грн, отриманих в рамках програми “єПідтримка“

Автор: Лобанова Єлизавета

Українців просять повернути 6500 гривень, які вони отримали від держави в рамках програми "єПідтримка". Справа в тому, що гроші було виплачені навіть тим, хто не мав на них права.

Деяких українців попросили повернути 6500 грн, отриманих в рамках програми “єПідтримка“ - today.ua

Українці масово почали отримувати листи про повернення коштів на рахунки в Державному казначействі.

Відповідно до умов програми "єПідтримка", допомога надавалася застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, та на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам — підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознаками:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, який затверджує Кабінет Міністрів України за поданням ДСНС;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. чи річну звітність за 2021 рік;
  • є бюджетними установами, фондами загальнообов'язкового державного страхування.

Деяких українців попросили повернути 6500 грн, отриманих в рамках програми “єПідтримка“

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

Таким чином, вчителі, викладачі, лаборанти, які працюють у бюджетних навчальних закладах, не мали права отримувати 6500 грн, але багато хто з них отримав.

Після того, як одержувачів перевірили, було вирішено попросити повернути допомогу тих, хто не мав на неї права.

Адвокати прокоментували це рішення, і вважають такі листи-повідомлення незаконними. За словами Миколи Максимова, лист-повідомлення не має юридичної сили, має бути рішення суду або розпорядження органу державної влади.

"Не могли просто так взяти і перерахувати кошти, якесь рішення для цього було. Законодавство так побудоване, що орган влади просто так не може скасувати прийняте стосовно особи рішення, має бути суд. Попросити повернути вони можуть, але таке звернення яке- то юридичної сили не має", - наголосив адвокат.

Правозахисник Ростислав Кравець також вважає, що вимагати зараз повернення 6500 грн у державних органів законних підстав немає.

"Вони подали цю заявку, безпосередньо сама система “Дія”, враховуючи її налаштування, мала обробити цю заявку і відхилити. Однак цього не сталося і люди отримали виплату. Враховуючи всі ці обставини, фактично на сьогоднішній день у держави та державних органів відсутні підстави , уповноваження та можливості через суд стягнути ці виплати”, - пояснив Кравець.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, якщо допомогу помилково призначили якійсь особі, то має бути судовий процес та доведено неправомірність надання грошової виплати. Лише після цього одержувачів можуть зобов’язати повернути гроші, що їм не належать.

Раніше повідомлялося, що уряд переніс термін призначення державної допомоги ВПО для сімей переселенців.