Деяким українцям дали право отримувати по дві пенсії одразу: про кого йдеться

Автор: Марченко Любов

Чимало українців мають право на отримання не одного виду пенсії. Наприклад, йдеться про пенсію за вислугою років або пенсію за інвалідністю та за віком. Проте, їм доводиться обирати один вид пенсії із двох. Але все ж таки є категорія громадян, яка має право на дві пенсії відразу.

Деяким українцям дали право отримувати по дві пенсії одразу: про кого йдеться - today.ua

Про це стало відомо з відповіді на запитання одного з пенсіонерів.

Чоловік, який має інвалідність з дитинства, звернувся із запитанням на Соціальну інформаційну платформу, чи може він, окрім своєї пенсії, отримувати ще й пенсію у зв'язку з втратою матері.

"Я отримав інвалідність у 50 років (що я інвалід з дитинства другої групи). Чи маю я право отримувати ще й пенсію через втрату годувальника, оскільки моя мама померла вже на пенсії у 2014 році?", - запитує чоловік.

Популярні зараз

Українські біженці масово виїжджають з трьох європейских країн

Українці можуть втратити земельні ділянки: як зберегти нерухомість

Верховна Рада запропонувала штрафувати батьків за небажання навчати дітей

Катерина Осадча показала будинок, у якому живе з чоловіком та дітьми: фото

Як з'ясувалося з відповіді, людина в його ситуації справді може претендувати на дві пенсії – свою та у зв'язку зі втратою годувальника. Незважаючи на те, що його визнали інвалідом з дитинства лише у 50 років, він усе ж таки має цей статус. А це означає, що він може претендувати ще й на пенсію через втрату годувальника, оскільки його годувальником фактично була покійна мати.

Деяким українцям дали право отримувати по дві пенсії одразу: про кого йдеться

Однак для того, щоб отримувати другу пенсію, йому знадобиться отримати підтвердження від МСЕК про те, що він міг стати інвалідом ще до повноліття.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому лише на соціальну допомогу з інвалідності в Україні, звісно, не проживеш. Її розмір, зокрема, становить:

  • особам з інвалідністю з дитинства І групи – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 2093 гривні);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1674,40 гривні);
  • особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1255,80 гривні);
  • на дітей з інвалідністю до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1 465,10 гривні).

Нагадаємо, в Україні мають намір замінити індексацію пенсії іншим механізмом підвищення пенсії. Індексацію визнано неефективною в умовах щорічної інфляції.