Добровільні пенсійні внески дозволили сплачувати не всім: у ПФУ роз'яснили, хто не зможе цим скористатися

Автор: Марченко Любов

Українці, які прагнуть збільшити страховий стаж, або хочуть мати більший розмір пенсій, можуть скористатись можливістю для сплати добровільних пенсійних внесків. Причому ці внески можуть сплачувати за них навіть інші люди. Проте, як з'ясувалося, не за всіх мають право сплачувати добровільні пенсійні внески.

Добровільні пенсійні внески дозволили сплачувати не всім: у ПФУ роз'яснили, хто не зможе цим скористатися - today.ua

Нюанси пенсійного законодавства роз'яснила прес-служба ПФУ.

Для того щоб заслужити право на пенсію за віком, слід мати певну кількість років страхового стажу. Якщо його не вистачатиме, працівник не зможе вийти на пенсію в 60 років, а буде змушений трудитися довше – до 63 або навіть до 65 років. А в окремих випадках, якщо стажу виявиться зовсім мало, то він взагалі не матиме права на пенсію.

Через це, враховуючи масштаби тіньової зайнятості в країні (коли стаж за відпрацьовані роки людям не зараховується), українцям дозволили сплачувати добровільні пенсійні внески. Чим більше вони сплатять грошей, тим довший у них буде страховий стаж, і тим більший розмір пенсії  вони зможуть мати у майбутньому.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У Мін'юсті повідомили, скільки ув'язнених погодились добровільно вирушити на фронт

Для того, щоб зарахували один повний місяць страхового стажу, платник має внести не менше 22%  від мінімальної заробітної плати. Отже, цьогоріч розмір мінімального місячного внеску становить 1474 гривні.

Добровільні пенсійні внески дозволили сплачувати не всім: у ПФУ роз'яснили, хто не зможе цим скористатися

Водночас, платник може сплачувати й меншу суму, але тоді майбутньому пенсіонеру зарахується в стаж не повний місяць, а лише його частина – пропорційно сплаченому добровільному внеску.

Проте не за всіх громадян можна сплачувати внески до Пенсійного фонду. Зокрема, є три умови, за яких можлива сплата добровільних пенсійних внесків за того чи іншого громадянина:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • якщо людина, за яку платять, має повних 16 років;
  • якщо вона наразі не є пенсіонером;
  • якщо вона є в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (тобто вже мала хоча б одну офіційну роботу).

Для того щоб збільшити заплату, з якої будуть рахувати майбутню пенсію, можна вносити які завгодно суми. Причому виплати добровільних пенсійних внесків дозволяється на власний розсуд призупиняти і потім знову поновлювати.

Нагадаємо, у ПФУ розповіли, яких надбавок до виплат слід чекати у серпні громадянам, що отримують пенсії з інвалідності.