Долар раптово подешевшав після тривалого подорожчання: скільки коштує валюта наприкінці тижня

У четвер, 24 вересня, долар вперше за останні півроку впав у ціні. Американська валюта подешевшала на 3 копійки, і на сьогоднішній день долар коштує 28,18 грн/дол.

Долар раптово подешевшав після тривалого подорожчання: скільки коштує валюта наприкінці тижня - today.ua

У найближчий тиждень банкіри прогнозують поступову девальвацію гривні. Курс буде підвищуватися до 28,50 грн/дол., lо кінця місяця. Вартість євро встановлена на 24 вересня 32,96 грн /євро, тоді як ще вчора європейська валюта коштувала 33,20 грн/ євро.

На міжбанку американська валюта коштує 28,23-28,25 грн/дол., а євро стабілізувався на рівні 32,98- 33,00 грн/євро.

Цього понеділка, 21 вересня, розпочався період сплати щомісячних податків, і експортери можуть збільшити продажі валюти для сплати податків, не чекаючи відшкодування ПДВ. Попит на долари буде рости, через що не варто розраховувати на зміцнення курсу української валюти. Попереду вибори, і очікується, що після виборів в кінці жовтня вартість американської валюти підскочить до 29 грн/дол.

За словами банкірів, ключовим рушійним фактором курсу долара є бажання Міністерства фінансів зменшити дефіцит держбюджету на поточний рік. При цьому експерти впевнені, що Кабмін і НБУ не стримають підвищення курсу.

Раніше повідомлялося, в якій валюті українцям краще зберігати заощадження при сьогоднішньому курсі.