Долар, євро або гривня: банкір назвав найвигіднішу валюту для депозитів

Автор: Леся Ловіцька

Зниження облікової ставки НБУ на 2 процентні пункти до 20% провокує комерційні банки до активного зниження депозитних ставок. Директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус Банку" Дмитро Замотаєв назвав валюту, де вигідно зберігати заощадження.

Долар, євро або гривня: банкір назвав найвигіднішу валюту для депозитів - today.ua

Банкір вважає, що потенційні клієнти було підготовлені до змін облікової ставки Нацбанку. Відсотки гривневих вкладів почали повільно знижуватися після тривалого зростання.

Розмір облікової ставки є індикатором економічних у державі, тому її зниження підкріплює загальну позитивну динаміку. За макропрогнозом НБУ, до кінця року ВВП може зрости до 3%, а інфляція сповільниться до 8,6%.

Замотаєв відзначив показники депозитів наприкінці вересня:

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

Стали відомі надбавки до пенсії, які виплачуватимуть українцям з 1 травня

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Боррель зробив резонансну заяву щодо участі ЄС у війні в Україні: “Європейці не вмиратимуть за Донбас...“

  • прибуток гривневих вкладів з урахуванням інфляційних ризиків становить від 4 до 5%;
  • середні ставки за гривневими депозитами на 3-6 місяців наближатимуться до 15% річних, а на 9-12 місяців знижуватимуться до 14-15% річних;
  • останніми місяцями на ринку спостерігається поступове зниження ставок за вкладами у гривні на 3-5%, а за вкладами у валюті – підвищення до 1,5-1,8% річних.

"Вірогідно зростатиме популярність гривневих вкладів від 3 до 6 місяців, їх кількість досягатиме 60-65% від загальної кількості нових депозитів. Це пояснюється невеликим терміном і гарантованим "чистим" прибутком", - пояснив Замотаєв.

Станом на кінець вересня максимальні ставки за доларовими вкладами становили 3-3,3% річних, у євро – до 2,5% річних.

Також стало відомо, що НБУ збільшив чистий продаж іноземної валюти, яка користується попитом серед клієнтів. З початку року загальна сума зросла до 18 мільярдів доларів. Про це заявив член Ради НБУ Богдан Данилишин. Підвищення попиту на тлі скорочення пропозиції призвело до п'ятикратного збільшення чистого попиту на валюту порівняно з минулим тижнем.

Долар, євро або гривня: банкір назвав найвигіднішу валюту для депозитів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вказано, що міжнародні резерви України станом на 1 вересня становили 40,4 мільярда доларів і залишаються достатніми для обслуговування міжнародних та внутрішніх боргових зобов'язань України, а також фінансових потреб в імпорті.

Раніше повідомлялося про економічний прогноз щодо курсу долара на жовтень.