Today.ua

Економія електроенергії: українцям із бойлерами повідомили, як менше платити за комуналку

В Україні з 1 червня зросли тарифи на електроенергію. У багатьох споживачів встановлені бойлери, які витрачають багато енергії. Українцям повідомили, як заощадити на комунальних платежах.

З початку літа українці платитимуть по 2,64 грн за кВт-годину електроенергії. Суми за комуналку зростуть приблизно на 250–1000 грн. Особливо відчутно підвищення тарифів буде для власників бойлерів. Названо способи зменшити рахунки за світло.

Вмикайте бойлер за потребою

Погано, коли водонагрівач буде підключений до мережі цілодобово. Потрібно стежити за періодами його роботи – і якщо нікого вдома немає, немає сенсу, щоб техніка використовувала електроенергію.

Мінімальна потужність

Максимальне температурне значення, яке потрібне більшості бойлерів, - 75 градусів. Тому для нагрівання 80 літрів води йому знадобиться близько трьох годин. Якщо увімкнути економний режим - 50-55 градусів, бойлер буде використовувати менше електроенергії.

Профілактика

Своєчасна профілактика дозволяє економити як електроенергію, а й воду. Справа в тому, що в більшості багатоквартирних будинків тверда вода, тому на стінах бойлера утворюються вапняні відкладення, що погіршують тепловіддачу.

Згодом пристрій довше грітиме воду, а витрати на електроенергію збільшуватимуться. Оптимально викликати майстра хоча б раз на 6-12 місяців, щоб перевірити роботу бойлера.

Як вибрати бойлер

При виборі водонагрівача потрібно пам'ятати, що бак на 30 л споживає 1-1,5 кВт на годину, на 50-80 л - близько 1,6-2 кВт на годину, а на 100-150 л - 2,1-3 кВт.

Бойлер з мокрим ТЕНом гріє саме воду, він дешевший, а із сухим ТЕНом – стінку бака, яка потім гріє воду. Такі прилади дорожчі. 

Потужні бойлери споживають більше електроенергії, проте швидше гріють воду. А слабкі дозволяють заощадити, але потрібно буде довше чекати нагріву води.

Нагадаємо, раніше українців попередили про відключення електроенергії влітку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ