В останньому, IV, кварталі поточного року економісти пророкують прискорення інфляції, зростання курсу долара, а також здорожчання енергоносіїв. Звісно, усі ці чинники відчутно вдарять по гаманцях українців низького й середнього достатку. За таких умов логічно було би підвищити середню зарплату, аби ціновий удар для українців не був таким відчутним. Та чи буде так насправді розбирався ресурс segodnya.
На думку керівника відділу аналітики ГК Forex Club Андрія Шевчишина, під фінал року середня зарплата може дещо зрости. Адже зазвичай о цій передноворічній порі керівництво розщедрюється на "тринадцяті" зарплати, премії та інші маленькі життєві радощі для найманих працівників. За рахунок цих щедрот середня зарплата грудня може зрости до 13,5 тисячі гривень проти 12,2 – 12,3 в жовтні і листопаді.
Тим часом голова Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський теж пророкує зростання середньої платні. Проте він пов'язує цей процес із підвищенням мінімалки з 1 вересня. При цьому він також не забув про чинники, які стримують ріст середнього заробітку. Насамперед це - високий рівень безробіття в державі, який став вищим із початком коронакризи, зростання зарплатних боргів, а також зниження рівня доходів більшості компаній у цьому році.
А от віце-президент з питань економічної політики Української спілки промисловців і підприємців Віктор Скаршевський вважає, що практично до грудня відчутного зростання середньої зарплати не буде. Ну, а в грудні, коли настане пора традиційних передноворічних виплат, середня зарплата може зрости до 13,5-14 тисяч гривень. Але після цього настане "голодний" січень, в якому платня може різко впасти і стати навіть меншою, ніж була у жовтні-листопаді 2020.
Доволі тривале плато на графіку зарплати прогнозує член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він вважає, що середня платня зросте вже у вересні до 12 – 12,2 тисячі гривень і залишатиметься такою аж до кінця року.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що зарплати в 15 тисяч гривень українцям мало би вистачити для нормального існування. Очільник Кабміну вважає, що до 2022 року цілком реально вийти на такий середній показник по державі.