Експерти спрогнозували, як локдаун в Україні позначиться на курсі долара

Автор: Лобанова Єлизавета

Новорічний локдаун, який уряд планує ввести в кінці грудня, неминуче відобразиться на курсі валют. Якщо на початку грудня долар в Україні може подорожчати до 28,6 грн/долар, то до кінця місяця вартість американської валюти підніметься до 28,7-29 грн/ долар.

Експерти спрогнозували, як локдаун в Україні позначиться на курсі долара - today.ua

На падіння курсу гривні, за словами економічних експертів, вплинуть такі фактори:

  • попит на валюту з боку імпортерів;
  • виплати за зовнішнім держборгом;
  • продаж нерезидентами українських гривневих цінних паперів - ОВДП і покупка валюти;
  • зростання попиту на готівкову валюту з боку населення і чорного ринку.

У перший день грудня курс долара піднявся до 28,49 грн /долар, що на три копійки більше, ніж в попередній банківський день. В цілому за тиждень - з 24 листопада по 1 грудня - гривня ослабла по відношенню до американської валюти на 13 копійок. Експерти спрогнозували, як локдаун в Україні позначиться на курсі долара У разі введення локдауна, всі процеси на валютному ринку загальмуються, відзначають експерти.

"Курс долара зростає, коли його не вистачає. Основний попит на валюту за місяць перед Новим роком буває з боку імпортерів промислових товарів. Якщо магазини з їх продажу закриють, хто буде купувати ці імпортні товари? Ніхто! Значить, не буде і попиту на валюту ", - заявив економіст Олег Пендзин.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Юрист пояснив, чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В Україні катастрофічно скоротилася кількість працездатного населення: що буде з виплатою пенсій

Олег Пендзин прогнозує, що через зниження попиту на безготівковий долар гривня зміцниться. За його словами, курс в грудні опуститься на 15-20 копійок, і буде нижче 28,20 грн/долар.

Аналітик Андрій Шевчишин зазначає, що під час можливого 4-тижневого жорсткого карантину курс долара в Україні буде стабільним, а перед виходом з локдауна і після того, як карантин скасують, ринок різко пожвавиться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Всі експерти переконані одноголосно, що в разі локдауна зростання курсу валют буде спекулятивним. Воно проявиться через паніку серед населення, яке почне закривати гривневі вклади в банках і конвертувати їх у валюту. При такому сценарії гривня має всі шанси подолати позначку 29 грн/долар і побити антирекорд 2015 року.

Раніше аналітики озвучили курс долара і євро в Україні у разі можливого дефолту.