Today.ua

Фінансова допомога по безробіттю: хто з українців може щомісячно отримувати до 10 000 грн

Фінансова допомога з безробіття – одна із гарантованих соцвиплат, на які мають право українські громадяни. Щоб отримувати допомогу, потрібно бути зареєстрованим у центрі зайнятості. Виплати по безробіттю надаються за певних умов.

Прийнявши закон "Про внесення змін до Закону про безробіття в умовах війни", народні депутати спростили набуття статусу безробітного та соціальних виплат для ВПО, а також осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Для оформлення статусу безробітного таким особам слід звернутися до найближчого центру зайнятості із заявою. Документ можна подати особисто, в електронній формі або телефонному режимі. Такі вимоги ввели на час дії військового стану.

Протягом 30 днів після його завершення безробітний має подати до центру зайнятості оригінали документів:

Внутрішньо переміщені особи також мають надати заяву про припинення трудових відносин або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості, або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин у судовому порядку; розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує відправлення зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом із описом вкладення.

Статус безробітного надається з першого дня реєстрації в центрі зайнятості за власною заявою людини.

Відповідно, допомога почне надаватися з першого дня набуття статусу безробітного.

Розмір допомоги з безробіття залежить від кількості стажу та зарплати безробітного.

Максимальний розмір виплат з безробіття під час військового стану не може перевищувати 150% мінімальної заробітної плати. У 2023 році – це 10 050 грн.

Розмір допомоги з безробіття визначається у відсотках до середньої зарплати (доходу) залежно від страхового стажу, але він не повинен становити менше мінімального розміру допомоги з безробіття, встановленого правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

Раніше повідомлялося, що безробітним українцям не припинятимуть нарахування стажу під час війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ