Багато українських підприємців вже отримали свої карантинні 8 000 гривен від держави, але є ті, хто залишився без обіцяних виплат. Деяким ФОП відмовляють в отриманні матеріальної компенсації з об'єктивних причин. У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, чому фізособи-підприємці можуть отримати відмову в одноразовій допомозі від держави.
У першу чергу ФОП необхідно перевірити перелік КВЕД, а також звернути увагу на те, який КВЕД є основним за даними Пенсійного фонду України. Адже якщо основний КВЕД вашої організації станом на 31.10.2020 не відноситься до тих, щодо яких застосовуються карантинні обмеження, то виплачувати 8000 гривень держава вам не зобов'язана.
Якщо ФОП сплатив ЄСВ у 2020 році менше, ніж за 3 місяці, то він не може отримати одноразову матеріальну допомогу. У такому випадку необхідно перевірити свої дані в електронному кабінеті платник податків на сайті Податкової служби України. Якщо ви працюєте в організації менше 3 місяців - ваша оплата ЄСВ ніяк не може бути більше 3 місяців і відповідати умовам отримання допомоги.
Ще одна причина відмови - це якщо організація, в якій працює фізособа-підприємець, не сплатила ЄСВ за III квартал 2020 року. Розраховувати на матеріальну компенсацію в такому випадку не можна.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Матеріальну допомогу не можуть отримати і ті громадяни, хто є ФОП та найманим працівником одночасно, або працюють за сумісництвом.
Ті українці, у кого середня заробітна плата перевищила 30 000 гривень в місяць в III кварталі, також не отримають 8 тисяч гривень допомоги.
Нагадаємо, Нацбанк скасував комісійний збір з виплат по карантинним 8 тисячам для ФОП.