Газопостачальні компанії підняли тарифи на газ у січні: на скільки виросли ціни

Автор: Марченко Любов

Тарифи на газ у січні будуть дорожчими, ніж у грудні. Вісім газопостачальних компаній вже опублікували нові ціни на блакитне паливо. Вартість кубометра газу у них зросла на величину від 89 копійок до 1,56 гривні.

Газопостачальні компанії підняли тарифи на газ у січні: на скільки виросли ціни - today.ua

Серед тих, хто вже оприлюднив січневу ціну, найвищий тариф на газ поки що вимагає компанія "Львівенергозбут". У львівян тариф на газ становитиме в січні 10,8 гривні за кубометр. Найнижча ціна в січні буде в компанії Megawatt (5,94 гривні). До речі, це – поки єдиний з постачальників, який залишив грудневий тариф на газ. Нагадаємо, що йдеться саме про вартість газу, без врахування вартості його розподілу, яка обчислюється за іншим тарифом.

Порівняно невисокою залишається ціна блакитного палива і в компанії "Нафтогаз" – найпотужнішого гравця на українському газовому ринку. У "Нафтогазі" тариф на газ становитиме 7, 22 гривні за кубометр. Порівняно з груднем він зріс на 89 копійок. А от у компанії "Енера" тариф на газ зріс відразу на 1,56 гривні і становитиме в січні 8,82 гривні.

Газопостачальні компанії підняли тарифи на газ у січні: на скільки виросли ціни

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Компанії пояснюють зростання тарифу на газ підвищенням  цін на європейському ринку газу. Природно, що в холодний сезон зростає попит на цей енергоресурс, а відтак зростає й ціна нього. Однак цьогоріч експерти не прогнозують великих цін на газ навіть у найхолоднішу пору року. Ціну збиватимуть великі запаси газу, що закачаний у підземні сховища. Тобто, дефіциту газу не буде. А раз не буде дефіциту, то й тарифи на газ зростатимуть помірковано. Але спектр тарифів, і це вже очевидно, буде широкий.

"Нафтогаз" пояснює свій порівняно невисокий тариф на газ кількома причинами:

  • помірною націнкою на енергоресурс;
  • наявністю довгострокового контракту на оптову закупівлю газу;
  • оптимізацією операційних витрат.

Нагадаємо, тим часом тарифи газорозподільчих компаній (облгазів) зросли в середньому по країні на 40%. А деякі монополісти заклали в платіжки такі суми, що це змусило їхніх споживачів вийти на тарифний майдан.

Головне