Глава Нацбанку попереджає пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють з них гроші

Глава Нацбанку попередив пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють їхні заощадження. Про це Кирило Шевченко написав у своєму Facebook.

Глава Нацбанку попереджає пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють з них гроші  - today.ua

Глава Нацбанку пише, що зараз спритники придумали немало способів видурювання грошей у людей. У тому числі дедалі частіше вони використовують сучасні технології. Кіберполіція розрізняє близько півсотні шахрайських схем, в яких застосовується інтернет-банкінг та інші платіжні технології.

Найчастіше жертвами шахраїв стають соціально вразливі і надто довірливі категорії населення, зокрема, пенсіонери.  Літні люди довіряють усьому, що їм кажуть. А коли їм приходить "лист щастя", що вони виграли велику суму грошей, то бідолашні пенсіонери взагалі голову втрачають від щастя.

Глава Нацбанку попереджає пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють з них гроші

До листа також зазвичай надсилають картку, яка дуже схожа на банківську. Мовляв, саме на ній знаходиться заповітна сума. Але щоб її активувати, треба купити якусь дещицю товарів – на кілька сотень гривень, та надіслати квитанцію про покупку на адресу, що вказана в листі.

До листа також додається каталог товарів, які пропонують на продаж. Зазвичай це можуть бути БАДи, косметика, книги та інші речі. От саме їх треба придбати на кілька сотень гривень. Щасливий пенсіонер купує товари, надсилає квитанцію і терпляче чекає, коли вже активують його щасливу картку.

Аж потім, коли чекання переходить у безнадію, дехто зауважує, що на картці дрібними літерами зазначено, що це "зразок". Та й банків, які перелічені в листі, вже давно немає на українському фінансовому ринку.

"Пам'ятайте, що шахраї не зупиняються ні перед чим. Так, одна зі скарг щодо такої схеми, отримана НБУ, стосується повідомлення про псевдо-виграш, отриманий 95-літнім дідусем, колишнім в’язнем концтабору Бухенвальд", - завершує своє попередження глава Нацбанку.

Нагадаємо, Нацбанк попередив валютних позичальників щодо завершення мораторію в сфері валютної іпотеки. В квітні мораторій скінчиться, і банкіри одержать праву вилучати заставлену нерухомість у злісних неплатників. Аби цього не сталося, Нацбанк уже зараз рекомендує боржникам укласти з банками договори реструктуризації боргу.

Хвора на коронавірус Лілія Ребрик розповіла про самопочуття: «Намагаюся щосили»
Лілія Ребрик пішла з екранів телевізорів після того, як отримала позитивний тест на коронавірус. Зірка повідомила, що пройшла екватор хвороби, розпові...
У квітні тарифи на газ зміняться кардинально: населенню обіцяють дати паливо українського видобутку
Тарифи на газ із квітня можуть стати набагато нижчими: населенню будуть продавати ресурс тільки українського видобутку. Таку ідею запропонував в.о. гл...
«Холостячка» Ксенія Мішина розкрила секрет про свою вагітність
«Холостячка» Ксенія Мішина і переможець проєкту Олександр Еллерт побудували міцні відносини. Закохані вже давно живуть разом і з'єднали свої сім'ї: ак...
Пенсії в Україні будуть знижуватися: чому пенсіонери опинилися за межею бідності
Незважаючи на регулярну індексацію пенсій, велика частина пенсіонерів в Україні живуть за межею бідності. Рівень щомісячних виплат істотно нижчий за ф...
Аліна Гросу заінтригувала фотографією у весільній сукні
Аліна Гросу та Роман Полянський офіційно підтвердили свої відносини. Між українською співачкою і російським актором зародилися справжні романтичні поч...