Глава Нацбанку попереджає пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють з них гроші

Глава Нацбанку попередив пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють їхні заощадження. Про це Кирило Шевченко написав у своєму Facebook.

Глава Нацбанку попереджає пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють з них гроші  - today.ua

Глава Нацбанку пише, що зараз спритники придумали немало способів видурювання грошей у людей. У тому числі дедалі частіше вони використовують сучасні технології. Кіберполіція розрізняє близько півсотні шахрайських схем, в яких застосовується інтернет-банкінг та інші платіжні технології.

Найчастіше жертвами шахраїв стають соціально вразливі і надто довірливі категорії населення, зокрема, пенсіонери.  Літні люди довіряють усьому, що їм кажуть. А коли їм приходить "лист щастя", що вони виграли велику суму грошей, то бідолашні пенсіонери взагалі голову втрачають від щастя.

Глава Нацбанку попереджає пенсіонерів про чергову шахрайську схему, якою видурюють з них гроші

До листа також зазвичай надсилають картку, яка дуже схожа на банківську. Мовляв, саме на ній знаходиться заповітна сума. Але щоб її активувати, треба купити якусь дещицю товарів – на кілька сотень гривень, та надіслати квитанцію про покупку на адресу, що вказана в листі.

До листа також додається каталог товарів, які пропонують на продаж. Зазвичай це можуть бути БАДи, косметика, книги та інші речі. От саме їх треба придбати на кілька сотень гривень. Щасливий пенсіонер купує товари, надсилає квитанцію і терпляче чекає, коли вже активують його щасливу картку.

Аж потім, коли чекання переходить у безнадію, дехто зауважує, що на картці дрібними літерами зазначено, що це "зразок". Та й банків, які перелічені в листі, вже давно немає на українському фінансовому ринку.

"Пам'ятайте, що шахраї не зупиняються ні перед чим. Так, одна зі скарг щодо такої схеми, отримана НБУ, стосується повідомлення про псевдо-виграш, отриманий 95-літнім дідусем, колишнім в’язнем концтабору Бухенвальд", - завершує своє попередження глава Нацбанку.

Нагадаємо, Нацбанк попередив валютних позичальників щодо завершення мораторію в сфері валютної іпотеки. В квітні мораторій скінчиться, і банкіри одержать праву вилучати заставлену нерухомість у злісних неплатників. Аби цього не сталося, Нацбанк уже зараз рекомендує боржникам укласти з банками договори реструктуризації боргу.

Локдаун в Україні призведе до зниження цін на товари
Експерти розповіли про те, як зміняться ціни на продукти харчування, одяг, текстиль, побутові товари і т.п., якщо влада України оголосить локдаун. На ...
Якими ліками слід запастися перед Новим роком, розповіли лікарі
Новий рік - найбільш шановане і улюблене свято серед наших співвітчизників. У новорічну ніч накривають найпишніші столи, а шампанське ллється рікою .....
Оля Полякова кардинально змінила імідж
Епатажна українська співачка Оля Полякова продовжує експерименти зі своєю зовнішністю. Виконавиця вже встигла приміряти кілька несподіваних образів, к...
На верхівку головної ялинки України встановили величезний жовтий капелюх
Величезну капелюх золотисто-жовтого кольору вже встановили на верхівці головної ялинки України на Софійській площі в Києві. Несподіване дизайнерське р...
Вчені з США назвали продукти, які блокують розмноження коронавіруса в організмі
Група вчених із США в ході проведених досліджень з'ясували, що ряд продуктів харчування блокують можливість коронавіруса до розмноження. Якщо в період...