Держава не буде виплачувати пенсії літнім громадянам, - Шмигаль

Україна неухильно наближається до тієї межі, коли держава не зможе виплачувати пенсії своїм літнім громадянам. Це пов'язане з тим, що з кожним роком змінюється співвідношення між українцями працездатного віку і літніми.

Держава не буде виплачувати пенсії літнім громадянам, - Шмигаль - today.ua

Працездатних стає дедалі менше, літніх - усе більше. І вже через півтора десятка років існуюча пенсійна система просто погрузне в неплатежах. Про такі реалії вітчизняної демографії розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі у Львівській політехніці, яка відбулася 25 вересня. А сьогодні вона з'явилася на Youtube-каналі Кабміну.

Не дасть великого відчутного результату і підвищення пенсійного віку, за яке нині ратують багато політиків і чиновників. Звісно, частково це знизить напруженість на фронті соціальних виплат, проте кардинально ситуації не змінить. Тому єдиний прийнятний вихід держава бачить в накопичувальній системі, при якій кожен працюючий буде сам збирати собі гроші на старість.

Держава не буде виплачувати пенсії літнім громадянам, - Шмигаль Психологи стверджують, що самостійно відкладати гроші на старість можуть не всі люди. В основному ж люди, поки вони молоді і повні сил, вважають за краще не думати про майбутній поважний вік.

"Доведеться вдвічі збільшити податки, щоб можна було утримувати пенсіонерів. Компанії вже не хочуть збільшувати податки. Збільшення в два рази неможливо. Ми не зможемо через років 15 платити пенсії майбутнім пенсіонерам. Це проста математика", - повідомив прем'єр.

Накопичувальна система почне працювати вже з 2021 року. Причому, сплата внесків до накопичувального фонду, також, як і до солідарного, буде обов'язковою.

Таким чином, ті, кому сьогодні від 35 років і менше, отримуватимуть дві пенсії: невелику соціальну із солідарної системи, і накопичувальну. Її розмір залежатиме від того, що ви змогли собі накопичити на старість, і наскільки вигідно зуміли вкласти накопичені гроші.

Разом з тим, дедалі частіше лунають голоси, що в Україні необхідно підвищувати пенсійний вік - хоча б до 65 років. Інакше - ніяк.

ДЖЕРЕЛОreal-vin
У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році
У новому 2021 році змінилися правила звернення за субсидіями та іншими соціальними виплатами. Крім того, держава посилила вимоги до одержувачів субсид...
Вимагають газ по 2 гривні: українці вийшли на вулиці і штурмують обладміністрації
Тарифний майдан, що почався ще до нового року у райцентрі Лубни на Полтавщині, поступово вихлюпнувся на вулиці інших міст України. Сьогодні люди вийшл...
“Свати“ залишив ще один актор: кого більше не побачать глядачі
Сьомий сезон популярного серіалу “Свати“ втрачає акторів. Основний зірковий склад залишається стабільним, але актори других ролей з різних причин відм...
Потап раскритиковал Настю Каменских за ее многочисленные селфи: на Мальдивах становится скучно
Настя Каменских активно ведет «репортаж» из своего сказочного отпуска на Мальдивах. В социальных сетях артистка рассказывает чуть ли не о каждом своем...
Біткоїну - кінець: швейцарський банк попередив про повне знецінення криптовалюти
На фоні безпрецедентного зростання вартості біткоїна швейцарський банк UBS розіслав своїм клієнтам несподіване попередження: вже у найближчому майбутн...