Гречка в Україні подорожчала на 144%: що вплинуло на вартість крупи

На українському ринку в цьому році склався дефіцит гречки, через що ціни на крупу в Україні стрімко зростають. Експерти попереджали про такий стрибок, і зараз вартість гречаної крупи вже б'є всі рекорди.

Гречка в Україні подорожчала на 144%: що вплинуло на вартість крупи - today.ua

У порівнянні з минулим роком гречка подорожчала на 144%. Кілограм зараз коштує від 35 гривень.

Закупівельна ціна на гречку в порівнянні з минулим роком збільшилася на 88%, тому продавати крупу дешевше українцям просто не можуть.

Ціни на гречку, за словами експертів, піднялися в результаті ситуації на ринку зерна. Україні не вистачає імпорту з Росії, де введена заборона на вивезення гречки, а вітчизняної крупи було посіяно всього 50% від мінімальної потреби. Таким чином, виник дефіцит і ціни поповзли вгору. Гречка в Україні подорожчала на 144%: що вплинуло на вартість крупи Також в Україні подорожчали сезонні овочі. Зокрема, в кінці серпня піднялися ціни на картоплю, огірки і цибулю. При цьому, помідори подешевшали на 30%, так як урожай достигає швидко і продукцію потрібно реалізовувати. Капуста, буряк і морква, за попередніми даними аграріїв, найближчим часом дорожчати не будуть. З початку серпня ціни на моркву знизилися на 31% до 5,5 гривні/кг, а буряк в середньому коштує 3-4 гривень/кг.

Раніше повідомлялося, що з українських прилавків можуть зникнути білоруські продукти.

ДЖЕРЕЛОukranews.com