Хліб в Україні подорожчає на 5% з нового року

Хліб в Україні подорожчає вже з січня 2021 року. Зростання цін складе близько 5%. Про це розповів генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Руслан Сластьон в ефірі каналу "Україна 24".

Хліб в Україні подорожчає на 5% з нового року - today.ua

Так як вартість пшениці зросла, відповідно, піднімуться ціни і на хлібобулочні вироби. З січня вартість пшеничного хліба в магазинах може бути на рівні 20-24 грн за кілограм. Це означає, що ціни в середньому піднімуться на 1-1,5 грн.

"Цілком можливо, що в січні через подорожчання комунальних платежів, а також через підняття мінімальної зарплати очікується зростання вартості хліба, але в районі до 5%", - зазначив глава асоціації аграріїв.

Хліб в Україні подорожчає на 5% з нового року Вартість пшениці на світовому ринку зросла в два рази. В Україні до початку збирання врожаю 2020 ціна пшениці становила 4000 грн за тонну, на даний момент її вартість вже наблизилася до 8000 грн за тонну. Тенденція до подорожчання буде тільки збільшуватися, через що борошно, хліб, а також крупи з пшениці до нового врожаю будуть дорожчати.

Разом з пшеницею зростуть ціни і на цукор, так як обсяги вирощування цукрових буряків в Україні впали. В середньому за рік українці "з'їдають" півтора мільйона тон цукру, але в цьому році вирощено близько мільйона, через що ціни поповзуть вгору.

Раніше повідомлялося, скільки українці в середньому витрачають на їжу, і чи зменшилися ці витрати під час карантину.

ДЖЕРЕЛОukraina24.segodnya.ua