Хто в Україні може розраховувати на високу пенсію, і як піти на заслужений відпочинок раніше

Вийти вчасно на пенсію можуть тепер не всі українці, так як вимоги щодо стажу поступово зростають і виконувати їх стає все складніше. До 2028 року включно щорічно буде підвищуватися пенсійний стаж на 1 рік, через що вийти на пенсію в 60 років зможуть одиниці. Іншим через брак стажу доведеться працювати до 63 або 65 років.

Хто в Україні може розраховувати на високу пенсію, і як піти на заслужений відпочинок раніше - today.ua

Однак, вже через 8 років виходити на пенсію в Україні можна буде в будь-якому віці, при наявності 40 років стажу. Не складно підрахувати, що для цього українець повинен піти працювати відразу після школи, до того ж офіційно. Ті, кому до пенсії залишилося понад 8 років, щоб в 60 років вийти на заслужений відпочинок, повинні будуть мати 35 років стажу. При цьому, чим вище "біла" зарплата, тим краще.

Працюючи багато років, але при мінімальній зарплаті, ви можете навіть не розраховувати на високу пенсію, навіть при офіційному працевлаштуванні.

У Пенсійному фонді озвучили два способи отримати додатково необхідний стаж, якого багатьом буде не вистачати вже через пару років. У разі офіційного працевлаштування можна заключити добровільну угоду про сплату єдиного соціального внеску з мінімальної зарплати - 1039 грн в місяць.

Або є ще один спосіб. Якщо людині вже виповнилося 60 років і їй не вистачає кілька років стажу, то розмір ЄСВ в такому випадку сплачується в подвійному розмірі - 2078 грн в місяць, або 24,9 тис. на рік. При цьому громадяни самостійно визначають період, за який можуть укласти договір про добровільну участь і доплачувати за конкретні роки стажу, коли вони, наприклад не працювали.

Щоб розраховувати на максимальну пенсію, простому українцеві необхідно платити внески із зарплати, яка в сім разів вище за середню, а це близько 58 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що в 2021 році Мінсоцполітики відчутно підвищить пенсії українцям, які старше 75 років.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net