Today.ua

Іпотека для молоді: перший внесок 20% за молодих українців можуть сплачувати громади

Іпотека для молоді може бути цілком доступною, якщо місцеві громади долучаться до програми виплати житлових кредитів. Наприклад, місцева влада може взяти на себе виплату першого внеску 20% за іпотечним кредитом.

Таку думку висловила під час виступу на Українському молодіжному форумі віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Отже, за словами Свириденко, нині більшість молодих українців не ризикують брати іпотечні кредити навіть під спокусливі 7% річних. Найперша причина - в тому, що у молоді зазвичай немає грошей на перший внесок у розмірі 20%, який треба сплатити за умовами пільгової іпотеки. І от саме в цьому молодим українцям могли би допомогти місцеві громади.

Адже не секрет, що нині, як це не парадоксально, через війну у багатьох громадах зросли бюджетні надходження. Перш за все – завдяки підвищенню податків із зарплат військових. Тому в багатьох містах місцева влада взялася "освоювати кошти", перекладаючи тротуарну плитку, яка і так могла би служити ще з десяток років, та ремонтуючи входи до під'їздів. Звісно, і це потрібна справа, але нині є і більш нагальні статті витрат.

Зокрема, місцева влада могла би долучитись до молодіжного кредитування, допомігши молодим людям із першим внеском 20% за іпотечним кредитом.  

"Я наполягаю, що за наявної іпотечної програми, якщо у вас немає коштів зробити перший внесок, нехай би громади коштом місцевого бюджету надали можливість для молоді зробити цей першочерговий внесок. Також ми усвідомлюємо всю складність для вимушених переселенців, у яких інколи немає документів, а не те щоб дати 20% як аванс. Тому ми просимо громади долучитися", - заявила Юлія Свириденко.

Допомога з виплатою іпотеки для молоді буде найголовнішим стимулом для повернення в Україну. Адже немало молодих людей, які зараз вимушено опинилися в Європі, вагаються: повертатися їм на батьківщину, чи спробувати будувати своє майбутнє в новій країні. І саме житлове питання може відіграти тут вирішальну роль, вважає Юлія Свириденко.  

"Більшість молоді навряд чи зможе придбати власне житло в перспективі за кордоном, на відміну від України, де іпотеку дають на 10 років під 7% річних", - зауважила чиновниця.

Вона також нагадала, що молоді українці можуть отримати гранти на розвиток або відкриття власної справи. Крім того, Україна дає їм змогу оволодіти новою спеціальністю за державний кошт. Отже, простору для реалізації власних умінь і прагнень тут вистачить. Треба лише, щоби влада на місцях трішки підтримала молодих українців на старті. А допомога з виплатою іпотеки буде найпереконливішим аргументом на користь України.

Нагадаємо, спеціалісти підрахували, якими будуть місячні платежі за програмою пільгової іпотеки у різних містах України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ