Із завтрашнього дня стартує нова індексація пенсій: як зміняться виплати українців

Автор: Марченко Любов

Вже із завтрашнього дня, 1 липня, в Україні стартує нова індексація пенсій. Це буде вже третій перерахунок пенсій у 2023 році. Цього разу пенсії перерахують тим громадянам, яким їх не підвищували ні в березні, ні у квітні. Виплати індексують на 19,7%.

Із завтрашнього дня стартує нова індексація пенсій: як зміняться виплати українців - today.ua

Про це повідомляють у Пенсійному фонді України.

Липнева індексація пенсія розрахована на тих, кому ще цьогоріч розмір виплат не переглядали. Вперше пенсії переглянули у березні. Тоді виплати індексували більшості підопічних ПФУ. Потім із квітня переглянули виплати працюючим пенсіонерам. І ось нарешті дійшла черга ще до кількох категорій громадян, яким переглянуть виплати у липні.

Йдеться про таких пенсіонерів:

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

  • держслужбовців,
  • працівників органів місцевого самоврядування,
  • народних депутатів,
  • учених.

Цим громадянам пенсія призначалася на підставі спецзаконів, а не на підставі закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", як більшість інших. Цим чотирьом категоріям поки що пенсію не переглядали, і ось, нарешті, у липні дійшла черга і до них. Індексація пенсій у них становитиме 19,7%, як і в 10 мільйонів українців, яким пенсії переглянули ще в березні.

Із завтрашнього дня стартує нова індексація пенсій: як зміняться виплати українців

Розмір індексації, природно, визначатиметься для кожної людини індивідуально – залежно від її стажу роботи та розрахункової величини її пенсії. У ПФУ сказали, що доплата після індексації не може бути нижчою за 100 грн і вищою за 1500. Громадянам із високою пенсією виплату підвищувати не будуть.

При цьому, за словами голови ПФУ Євгена Капінуса, за кожної чергової індексації пенсій держслужбовцям у Пенсійному фонді звіряють розмір виплати, яку вони отримали за законом "Про державну службу", з тими пенсіями, які вони могли б отримати на загальних підставах. Якщо виплата на загальних підставах виходить вищою, такого одержувача переводять на загальну пенсію.

"Якщо розмір пенсії, призначеної за загальним законом, перевищить розмір пенсії держслужбовця, тоді людину автоматично без додаткових відвідувань органів Фонду переводять на загальну пенсію", – зазначив голова ПФУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, вже чимало колишніх держслужбовців було переведено на виплату пенсій за загальним законом.

Нагадаємо, деякі українці мають право отримувати одночасно соціальну допомогу та пенсію.