Опалювальний сезон в Україні традиційно стартує у жовтні. Основна умова включення батарей в будинках залишається з року в рік незмінною - температура повітря на вулиці протягом трьох днів не повинна бути вище +8 градусів тепла. До цього часу, вважає місцева влада, в будинках українців ще не сильно холодно.
Першим опалення включать лікарням, дитячим садочкам і школам, потім житловим будинкам, і в останню чергу комунальним підприємствам. На соціальних об'єктах батареї запрацюють, коли температура всередині будівлі опуститься нижче +16 градусів.
Таким чином, все залежить від погоди. Місцева влада може включати опалення як у кінці жовтня, так і на початку листопада. У 2019 опалення в семи областях запустили з 15 жовтня, всім іншим на тиждень пізніше, хоча на вулиці погода була досить теплою, і вдень температура повітря піднімалася вище +12 градусів. Виходить, що іноді комунальники "гріють" даремно, а українці платять за тепло, без якого можна було обійтися.
У жовтні тарифи на опалення залишаться на торішньому рівні. Зростання цін припаде на грудень-лютий, коли виростуть ціни на газ. Вартість опалення по містах України завжди різна - одні платять дешевше, інші - дорожче. За словами експертів, тут грає роль ряд факторів - управління мережами, їх стан, борги населення, тощо.
Раніше українцям розповіли, що якщо заздалегідь підготувати свої будинки до опалювального сезону, тоді можна буде заощадити на платіжках до 50%.