Українців не лише змушують жити на мізерні пенсії, а й в деяких випадках і зовсім відмовляють їм в отриманні виплат. Юрист Олександр Плахотник розповів, з яких причин це може статися, і що робити громадянам у випадку відмови.
Серед найпоширеніших причин, по яким у Пенсійному фонді можуть відмовити в отриманні пенсії юрист називає: помилки в документах, виїзд за кордон, неотримання виплат кілька місяців поспіль. Усі ці пункти прописані у законодавстві, і відмова у пенсіх по ним цілком законна.
Українці, які отримали свої пенсії за підробленими документами, в даний час автоматично залишаються без виплат. Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, зокрема і пенсіонерів. Подібну верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд. Таких порушень в Україні не так багато, але є.
Якщо в запису у трудовій книжці є помилка, наприклад, в вашому імені або прізвищі, то Пенсійний фонд може такий стаж не зарахувати, і відповідно, не нарахує вам пенсію. Якщо вам не вистачатиме стажу для виходу на пенсію, то доведеться працювати до 63 або навіть 65 років. І все по вині попереднього роботодавця. Тому ретельно перевіряйте всі записи у "трудовій" до того моменту, як ви звільнетеся.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Відповідно до українського законодавства, якщо пенсіонер проживає за кордоном, то йому припиняють виплачувати пенсію на весь час проживання не в Україні. Так само, якщо пенсіонер не отримує свої виплати як мінімум пів року, це може стати підставою припинити її.
Юрист також нагадує, що якщо фактичне місце проживання пенсіонера не відповідає офіційному, то виплату йому пенсії буде припинено з наступного місяця.
За словами правозахисника, якщо вам відмовляють нараховувати пенсію, то Пенсійній фонд надсилає відповідну заяву. Після її отримання можна написати у відповідь скаргу та звернутися до суду. У деяких випадках виплати можуть поновити.
Нагадаємо, з наступного року держава має намір ввести два обов'язкові види пенсійних виплат: в солідарний Пенсійний фонд, і на особистий накопичувальний рахунок, з якого кожна людина також буде отримувати виплати в старості.