Кому в Україні можуть відмовити в отриманні пенсії та з яких причин, - юрист

Українців не лише змушують жити на мізерні пенсії, а й в деяких випадках і зовсім відмовляють їм в отриманні виплат. Юрист Олександр Плахотник розповів, з яких причин це може статися, і що робити громадянам у випадку відмови.

Кому в Україні можуть відмовити в отриманні пенсії та з яких причин, - юрист - today.ua

Серед найпоширеніших причин, по яким у Пенсійному фонді можуть відмовити в отриманні пенсії юрист називає: помилки в документах, виїзд за кордон, неотримання виплат кілька місяців поспіль. Усі ці пункти прописані у законодавстві, і відмова у пенсіх по ним цілком законна.

Українці, які отримали свої пенсії за підробленими документами, в даний час автоматично залишаються без виплат. Ще кілька років тому Міністерство фінансів почало процедуру перевірки всіх одержувачів соціальних виплат, зокрема і пенсіонерів. Подібну верифікацію регулярно проводить і Пенсійний фонд. Таких порушень в Україні не так багато, але є.

Якщо в запису у трудовій книжці є помилка, наприклад, в вашому імені або прізвищі, то Пенсійний фонд може такий стаж не зарахувати, і відповідно, не нарахує вам пенсію. Якщо вам не вистачатиме стажу для виходу на пенсію, то доведеться працювати до 63 або навіть 65 років. І все по вині попереднього роботодавця. Тому ретельно перевіряйте всі записи у "трудовій" до того моменту, як ви звільнетеся.

Кому в Україні можуть відмовити в отриманні пенсії та з яких причин, - юрист

Відповідно до українського законодавства, якщо пенсіонер проживає за кордоном, то йому припиняють виплачувати пенсію на весь час проживання не в Україні. Так само, якщо пенсіонер не отримує свої виплати як мінімум пів року, це може стати підставою припинити її.

Юрист також нагадує, що якщо фактичне місце проживання пенсіонера не відповідає офіційному, то виплату йому пенсії буде припинено з наступного місяця.

За словами правозахисника, якщо вам відмовляють нараховувати пенсію, то Пенсійній фонд надсилає відповідну заяву. Після її отримання можна написати у відповідь скаргу та звернутися до суду. У деяких випадках виплати можуть поновити.

Нагадаємо, з наступного року держава має намір ввести два обов'язкові види пенсійних виплат: в солідарний Пенсійний фонд, і на особистий накопичувальний рахунок, з якого кожна людина також буде отримувати виплати в старості.

ДЖЕРЕЛОkurs.if.ua
Кабмін знизив тариф на газ, але залишив без змін вартість доставки
Тарифи на газ будуть змінені. Сьогодні, 18 січня, з самого ранку уряд перейшов від слів до справи. На позачерговому засіданні Кабміну прийнято рішення...
Без шарфа і шапки: Ані Лорак схвилювала вибором наряду для прогулянки по засніженому Києву
Ані Лорак в легінси під шкіру і неординарному пуховику прогулялася по засніженому Києву в один з найхолодніших днів цієї зими. Артистка поділилася в о...
«Холостячка» Ксенія Мішина зустрічалася з учасником шоу, що вибув до фіналу
«Холостячка» після проєкту підтримує відносини з деякими учасниками. Євген Ковтуненко, що вибув до фіналу, розповів, що зустрічався з Ксенією Мішиною,...
Накопичувальну пенсію впровадять вже в цьому році - Шмигаль
Накопичувальна пенсія в Україні повинна почати працювати якомога швидше, вважає прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він сподівається, що парламент ухвалить...
Гороскоп здоров'я на 2021 рік: яким 4 знакам Зодіаку, і в які місяці потрібно поберегти себе
Гороскоп здоров'я на 2021 рік склала астролог Аріна Артурівна. Стало відомо, що чотирьом знакам Зодіаку доведеться не просто в рік Бика. Деяких з них ...