Комуналка в опалювальний сезон стала на 1000 гривень дорожче: які платіжки отримують українці

Підвищення тарифів на комуналку в Україні в січні 2021 року призведе до того, що середня платіжка в опалювальний сезон зросте на 1 тис. грн. Такий прогноз зробив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко на своїй сторінці у Facebook.

Комуналка в опалювальний сезон стала на 1000 гривень дорожче: які платіжки отримують українці - today.ua

Кому не варто хвилюватися про зростання тарифів, так це отримувачам субсидій. Їм компенсують подорожчання комуналки збільшенням розміру самої субсидії. Однак, це не виключає той факт, що люди стануть менше платити за комунальні послуги, бо їм невистачатиме коштів.

"Будь-яке зростання комунальних тарифів в Україні призводить до того, що ростуть борги за комунальні послуги", - вважає Попенко.

За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг, за період з жовтня 2019 по жовтень 2020 комунальні тарифи зросли більш, ніж на 50%, і це призвело до збільшення боргів на 5 млрд. гривень.

"Можна констатувати, що в 2021 році ще приблизно на 5 млрд. гривень зросте заборгованість", - припустив Попенко.

У 2021 році всі домогосподарства, які раніше не користувалися субсидіями, але які при зростанні тарифів не зможуть оплачувати ЖКП, можуть звернутися за її оформленням. Зробити це можна дистанційно через вебсайт, або відправивши заяву і декларацію поштою до органу соціального захисту населення.

Нагадаємо, газові постачальники в Україні з 1 січня підвищують свої тарифи. У зв'язку з цим прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив в. о. міністра енергетики Юрію Вітренко разом з Антимонопольним комітетом перевірити обґрунтованість цін на газ.