Вересень може стати переломним місяцем на валютному ринку України. НБУ планує пом'якшити валютні обмеження та повернутися до гнучкого курсоутворення. Банкір Тарас Лісовий роз'яснив, як це вплине на курс долара.
За словами експерта, офіційний курс на початку осені максимально зблизиться з ринковим. Коридор коливань буде на рівні 37-40 гривень за долар та 39-43 гривні за євро, очікує Лісовий.
Банкір відзначає, що валютний ринок намагатиметься "підлаштуватися" під нові реалії. Поточні коливання курсу можуть зрости до 0,2 – 0,5 гривень, а спред розшириться до 0,5 – 0,7 гривні.
У вересні слід очікувати на певну адаптацію валютного ринку до нових очікуваних лібералізованих умов, але вона навряд чи буде шоковою або хаотичною. Регулятор дуже виважено ставиться до реалізації будь-яких ухвалених рішень, тому ринку не загрожуватиме стан турбулентності, додав експерт.
Популярні зараз
ЗСУ привітали Путіна із днем народження ударом по Криму: у Феодосії запровадили режим НС
В Україні з 7 жовтня збільшилася вартість обміну посвідчення водія
Українців попередили про подальше подорожчання квартир
НБУ продовжить використовувати керований гнучкий обмінний курс, - Пишний
Лібералізація валютного ринку - одна із складових довгострокової співпраці України з МВФ, згідно з якою до 2027 року Україна може отримати близько 17 мільярдів доларів. Міжнародні резерви, що вже накопичилися, у розмірі майже 42 мільярди доларів дозволять НБУ у разі необхідності стримати якісь негативні процеси на валютному ринку.
Регулятору вдавалося утримувати стабільний курс упродовж весни та літа. Проте девальвація гривні неминуча, і питання у тому, коли НБУ почне поступово відпускати гривню, щоб уникнути її стрімкого обвалу після скасування фіксованого курсу долара. Експерти прогнозують, що восени цього поки що не станеться.
Раніше фінансовий аналітик Андрій Шевчишин спрогнозував, яким буде курс долара в Україні до кінця 2023 року.