Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті

Автор: Марченко Любов

Майже половина українців не зможуть вийти на пенсію, досягши відповідного віку. Нині в Україні пенсійним вважається 60-річний вік для чоловіків і для жінок. На жаль, у такому віці реалізувати своє право на заслужений відпочинок зможуть лише близько 55%  наших співвітчизників.

Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті - today.ua

Адже для того, щоб вийти на пенсію, потрібно мати певну кількість років страхового стажу. І щороку це число зростатиме, аж доки не досягне 35 літ у 2028 році. Приміром цьогоріч, у 2020, для своєчасного виходу на пенсію потрібно мати 27 років стажу, а наступного року це число зросте на один рік і вже становитиме 28.

Тобто, якщо в законодавстві нічого не зміниться (а як показує тенденція, воно може змінитись лише в бік зростання), то, наприклад, сьогодні 40-річній людині вже треба мати мінімум 15 років стажу для того, щоби згодом вчасно вийти на пенсію у 60 років. Тобто, людина має змолоду працювати абсолютно легально та сплачувати всі необхідні податки.

Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Насправді ж в Україні досі залишається чималий сектор тіньової економіки. На багатьох приватних підприємствах, особливо малих і середніх, працює ціла армія офіційно не працевлаштованих людей. І звісно, ці люди не матимуть змоги вийти на пенсію, досягнувши 60 років.

"Вони отримують зарплати в конвертах і не платять податків. Тому їм не нараховують страхового стажу", - каже експерт Лідія Ткаченко.

Тим часом, деякі категорії людей взагалі можуть позбавити пенсійних виплат. Зокрема – якщо виявлять порушення при нарахуванні пенсії. Приміром, при оформленні пенсії майбутній пенсіонер надав недостовірні дані щодо свого стажу або своєї зарплати. Крім того, можуть також забрати гроші в пенсіонера за час його проживання за кордоном.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто в Україні з кожним роком пенсія стає все більш недоступним благом. І якщо ситуація в державі із працевлаштуванням не зміниться, то через якихось пару десятків літ людей, які вчасно вийшли на пенсію, показуватимуть у сюжетах новин – як рідкісний вид.

Нагадаємо, сьогодні в Україні розмір пенсії мало залежить від стажу роботи. На цей показник більше впливає розмір зарплати працівника, а не його стаж.

Головне