Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті

Майже половина українців не зможуть вийти на пенсію, досягши відповідного віку. Нині в Україні пенсійним вважається 60-річний вік для чоловіків і для жінок. На жаль, у такому віці реалізувати своє право на заслужений відпочинок зможуть лише близько 55%  наших співвітчизників.

Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті - today.ua

Адже для того, щоб вийти на пенсію, потрібно мати певну кількість років страхового стажу. І щороку це число зростатиме, аж доки не досягне 35 літ у 2028 році. Приміром цьогоріч, у 2020, для своєчасного виходу на пенсію потрібно мати 27 років стажу, а наступного року це число зросте на один рік і вже становитиме 28.

Тобто, якщо в законодавстві нічого не зміниться (а як показує тенденція, воно може змінитись лише в бік зростання), то, наприклад, сьогодні 40-річній людині вже треба мати мінімум 15 років стажу для того, щоби згодом вчасно вийти на пенсію у 60 років. Тобто, людина має змолоду працювати абсолютно легально та сплачувати всі необхідні податки.

Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті

Насправді ж в Україні досі залишається чималий сектор тіньової економіки. На багатьох приватних підприємствах, особливо малих і середніх, працює ціла армія офіційно не працевлаштованих людей. І звісно, ці люди не матимуть змоги вийти на пенсію, досягнувши 60 років.

"Вони отримують зарплати в конвертах і не платять податків. Тому їм не нараховують страхового стажу", - каже експерт Лідія Ткаченко.

Тим часом, деякі категорії людей взагалі можуть позбавити пенсійних виплат. Зокрема – якщо виявлять порушення при нарахуванні пенсії. Приміром, при оформленні пенсії майбутній пенсіонер надав недостовірні дані щодо свого стажу або своєї зарплати. Крім того, можуть також забрати гроші в пенсіонера за час його проживання за кордоном.

Тобто в Україні з кожним роком пенсія стає все більш недоступним благом. І якщо ситуація в державі із працевлаштуванням не зміниться, то через якихось пару десятків літ людей, які вчасно вийшли на пенсію, показуватимуть у сюжетах новин – як рідкісний вид.

Нагадаємо, сьогодні в Україні розмір пенсії мало залежить від стажу роботи. На цей показник більше впливає розмір зарплати працівника, а не його стаж.

ДЖЕРЕЛОbusinessua
Мобільні оператори в Україні відмовляться від безлімітного інтернету: названа причина
Безлімітний інтернет в Україні може скоро зникнути. Мобільним операторам стає все більш невигідно надавати абонентам безкоштовні послуги у великих об'...
“Ощадбанк“ закриває відділення по всій території України
“Ощадбанк“ в 2021 році закрив 490 відділень по всій Україні. Тепер у банка залишилося 1 837 відділень, зазначили в НБУ. Всього банки в 2020 році за...
Ані Лорак з мамою: співачка показала рідкісне фото з 74-річною Жанною Василівною
Ані Лорак поділилася рідкісною фотографією, на якій показала свою літню маму. Зірка приїхала до Києва не тільки по роботі, але і, щоб побачитися з бли...
Біткоїн подорожчає до $ 400 000: інвестори прогнозують ріст криптовалюти після завершення пандемії
Біткоїн може подорожчати до 400 тисяч доларів на фоні спекулятивного божевілля на ринку криптовалюти за останні три тижні. Такий прогноз наважився зро...
Дочка Заворотнюк порушила закон США і зіткнулася з поліцією
Анастасія Заворотнюк зробила все, щоб її діти отримали найкращу освіту. Для цього вона відправила свою старшу дочку на навчання в США. Однак там Анна ...