Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті

Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті - today.ua

Майже половина українців не зможуть вийти на пенсію, досягши відповідного віку. Нині в Україні пенсійним вважається 60-річний вік для чоловіків і для жінок. На жаль, у такому віці реалізувати своє право на заслужений відпочинок зможуть лише близько 55%  наших співвітчизників.

Адже для того, щоб вийти на пенсію, потрібно мати певну кількість років страхового стажу. І щороку це число зростатиме, аж доки не досягне 35 літ у 2028 році. Приміром цьогоріч, у 2020, для своєчасного виходу на пенсію потрібно мати 27 років стажу, а наступного року це число зросте на один рік і вже становитиме 28.

Тобто, якщо в законодавстві нічого не зміниться (а як показує тенденція, воно може змінитись лише в бік зростання), то, наприклад, сьогодні 40-річній людині вже треба мати мінімум 15 років стажу для того, щоби згодом вчасно вийти на пенсію у 60 років. Тобто, людина має змолоду працювати абсолютно легально та сплачувати всі необхідні податки.

Майже половині українців пенсія у 60 років “не світить“: їм доведеться працювати до смерті

Насправді ж в Україні досі залишається чималий сектор тіньової економіки. На багатьох приватних підприємствах, особливо малих і середніх, працює ціла армія офіційно не працевлаштованих людей. І звісно, ці люди не матимуть змоги вийти на пенсію, досягнувши 60 років.

"Вони отримують зарплати в конвертах і не платять податків. Тому їм не нараховують страхового стажу", - каже експерт Лідія Ткаченко.

Тим часом, деякі категорії людей взагалі можуть позбавити пенсійних виплат. Зокрема – якщо виявлять порушення при нарахуванні пенсії. Приміром, при оформленні пенсії майбутній пенсіонер надав недостовірні дані щодо свого стажу або своєї зарплати. Крім того, можуть також забрати гроші в пенсіонера за час його проживання за кордоном.

Тобто в Україні з кожним роком пенсія стає все більш недоступним благом. І якщо ситуація в державі із працевлаштуванням не зміниться, то через якихось пару десятків літ людей, які вчасно вийшли на пенсію, показуватимуть у сюжетах новин – як рідкісний вид.

Нагадаємо, сьогодні в Україні розмір пенсії мало залежить від стажу роботи. На цей показник більше впливає розмір зарплати працівника, а не його стаж.

Яким буде курс долара в кінці вересня: НБУ не зупинить подорожчання валюти
Національна валюта втрачає в ціні, а долар продовжує стрімко дорожчати. Така тенденція продовжиться і далі. Експерти прогнозують, що наступного тижня ...
Дорогі чиновники: у Мінфіні пояснили, чому Офісу президента підвищили витрати на наступний рік
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів журналістам, чому в бюджеті на наступний рік збільшили витрати на утримання Офісу президента майже на 40%. Г...
Шмигаль намагається взяти контроль над ринком електроенергії в Україні: діє за спиною у Зеленського
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль планує перепідпорядкувати державну компанію “Укргідроенерго“ під свій контроль. Експерти розцінюють такий крок, як рейде...
Долар різко подорожчав: девальвація гривні може прискоритися в будь-який момент
Незважаючи на всі зусилля регулятора сповільнити девальвацію гривні, національна валюта продовжує втрачати в ціні. Прогнози фінансових експертів не вс...
Будьте пильні: в банкоматах Приватбанку почастішали крадіжки
Клієнти ПриватБанку дедалі частіше скаржаться, що в них стали пропадати гроші з картки. Причому кошти пропадають не внаслідок телефонного спілкування ...