Багато українців накопичили багаторічний трудовий стаж, але при цьому отримують низькі пенсії. Стало відомо, які фактори враховують під час розрахунку виплат.
У Пенсійному фонді повідомили, що розмір пенсії залежить від двох критеріїв – це страховий стаж, отриманий на офіційній роботі, та особистий коефіцієнт. Це показник, наскільки офіційна зарплата громадянина була рівною, меншою або більшою за середню в Україні.
Формула розрахунку: пенсія дорівнює середній зарплаті на момент нарахування пенсії, помноженої на стаж та особистий коефіцієнт.
Розмір середньої зарплати – це показник, який враховується за три роки, що передували призначенню пенсії, та з якої було сплачено страхові внески.
Індивідуальний коефіцієнт зарплати є сумою співвідношень зарплати у визначеному місяці до середньої зарплати по Україні. Його розраховують шляхом співвідношення суми заробітної плати українця до розміру середньої зарплати за певний місяць. Сума коефіцієнтів зарплати ділиться на страховий стаж за враховані місяці визначення коефіцієнта зарплати.
Коефіцієнт страхового стажу - роки роботи, помножені на величину оцінки одного року страхового стажу і розділені на 12. Таким чином, кількість років слід помножити на 0,01.
Іншими словами, один рік стажу дає 1% пенсії, а особистий коефіцієнт можна підвищити у 3-5 разів.
Можна розрахувати пенсію для трьох пенсіонерів із однаковим 35-річним трудовим, але з різними особистими коефіцієнтами: 0,5, 1 та 3. Середня зарплата для розрахунку пенсії, за даними ПФУ, становить 13 423,28 грн. Пенсія за коефіцієнту 0,5 становитиме 2349 грн, при 1 зросте до 4698 грн, а при 3 – до 14 094 грн.
Раніше повідомлялося про те, що в Україні розробляють план запровадження накопичувальної пенсії: стало відомо, скільки отримуватимуть пенсіонери.