В Україні завершується вступна кампанія. Охочих вступити до вишів у 2023 році рекордна кількість, адже як відомо, студентів денної форми навчання звільнено від мобілізації. При цьому однією з вимог до зарахування є подання до приймальної комісії військово-облікових документів. Адвокат Андрій Карпенко розповів, чи обов'язково це має бути військовий квиток.
Постановою №1487 Кабінет міністрів затвердив нові правила військового обліку, в яких визначено в тому числі порядок вступу до навчальних закладів під час військового стану.
Кожен вищий навчальний заклад розробляє Правила прийому, в яких обов'язково повинен утримуватися порядок надання вступниками військово-облікових документів.
Прийом на навчання, взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів обов'язково здійснюється лише після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки.
Під час вступу абітурієнтів мають ознайомити з правилами військового обліку під особистий підпис.
Для вступу до вузу може бути достатньо приписного свідоцтва, якщо абітурієнт від 18 до 25 років. Якщо ж він старший, тоді при собі потрібно мати військовий квиток та пред'явити його членам вступної кампанії.
Нагадаємо, що нещодавно нардепи ухвалили законопроект №9281, яким зменшується граничний вік перебування громадян на військовому обліку з 27 до 25 років.
Адвокат Андрій Карпенко підтверджує, що вступати до вузів абітурієнтам від 25 років мають дозволити з приписним посвідченням. А ось для зарахування, швидше за все, вимагатимуть тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Як поведе себе приймальна комісія ВНЗ, важко спрогнозувати, адже кожен ВНЗ може мати свої вимоги.
Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть звільнити від мобілізації ще одну категорію чоловіків.