МВФ застеріг українську владу від підвищення пенсій та збільшення кількості пільговиків

Автор: Марченко Любов

МВФ застерігає українську владу від збільшення пенсійних видатків із бюджету, а також від створення додаткових категорій пільговиків, які матимуть право на дострокову пенсію. Крім того, міжнародний кредитор вважає завчасним запровадження накопичувальної пенсії в Україні і переконаний, що до кінця війни влада має зосередитись на зміцненні солідарної пенсійної системи.

МВФ застеріг українську владу від підвищення пенсій та збільшення кількості пільговиків - today.ua

Такі тези містить у собі оновлений текст Меморандуму, який підписала українська сторона.

Представники МВФ зауважують, що українська влада  дослухалась до їхніх рекомендацій і відстрочила запровадження накопичувальної пенсії, принаймні, до кінця війни.

"Влада зобов'язалася рухатися в цьому напрямі тільки після скасування воєнного стану та ретельного аналізу всіх необхідних передумов", - зауважують представники МВФ.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Українська влада також зобов'язалась не запроваджувати нових спеціальних пенсій та пільг, які могли би призвести до зниження середнього пенсійного віку в Україні та збільшення видатків на пенсію. Тобто, будь-які зміни, що можуть призвести до збільшення пенсійних видатків, повинні містити чіткі посилання на джерела збільшення таких видатків. Брати додаткові гроші на пенсії з бюджету не можна.

МВФ застеріг українську владу від підвищення пенсій та збільшення кількості пільговиків

Крім того, подальше впровадження накопичувальної пенсії не повинно мати ніякого негативного впливу на функціонування солідарної пенсійної системи. МВФ вважає, що солідарну пенсійну систему треба зберегти за будь-яку ціну, щоб вона залишалася життєздатною і після війни.

"Запровадження другого рівня не має призвести до дефіциту в солідарній системі. Буде важливо забезпечити, щоб будь-які зміни в пенсійній системі супроводжувалися середньостроковим аналізом фіскального та бюджетного впливу, включно з бюджетом Пенсійного фонду України", - переконані в МВФ.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Представники українського уряду, в свою чергу, пообіцяли, що у випадку часткового перерозподілу коштів від ЄСВ на користь накопичувальної пенсії, шукатимуть компенсаторів для втрат, яких зазнає солідарна пенсійна система.

Нагадаємо, деякі українці мають право на мінімальну пенсію 4200 гривень, але не всі про це знають.