На лікування поранених військовослужбовців пропонують витрачати втричі більше грошей, ніж на цивільних

Автор: Марченко Любов

На лікування поранених військовослужбовців держава виділятиме втричі більше коштів, ніж на лікування цивільних громадян.

На лікування поранених військовослужбовців пропонують витрачати втричі більше грошей, ніж на цивільних - today.ua

Такі норми будуть узаконені, якщо в Раді проголосують законопроект №9550, яким передбачено потрійне збільшення видатків на лікування поранених. Автори цього законопроекту- Юлія Тимошенко та група опозиційних депутатів.

Законопроект було зареєстровано в парламенті 2 серпня 2023 року, тобто зовсім недавно. Але його ініціатори вже непокояться, що документ можуть покласти "під сукно". Через це вони вимагають, щоб голосування цього законопроекту відбулося поза чергою.

"Ми вимагаємо у Голови Верховної Ради негайно дати доручення поза Регламентом, поза будь-якими термінами негайно розглянути законопроект № 9550 в профільному медичному комітеті та негайно поставити на голосування", — заявила Юлія Тимошенко.

Популярні зараз

Українцям пропонують роботу на складі із зарплатою 3200 євро

В Україні закликали запровадити бронювання для певної категорії водіїв

Пенсіонери з інвалідністю отримають доплати від ООН: у Кабміні назвали умови

У червні українських водіїв почнуть включати до Реєстру військовозобов'язаних

Отже, автори законопроекту вимагають підвищити видатки на лікування поранених у шпиталях втричі до тієї норми, яка є зараз. Зараз на лікування поранених бійців та на лікування цивільних осіб виділяється однакова сума, що абсолютно неприпустимо, вважають ініціатори цього документу.

На лікування поранених військовослужбовців пропонують витрачати втричі більше грошей, ніж на цивільних

"З цієї трибуни я вже десятий раз повторюю, що у воюючій країні видатки на медицину через НСЗУ для цивільних осіб не можуть бути такими самими, як для поранених військових", - наголосила лідерка опозиційної фракції.

Її однопартієць Валерій Дубіль, який є першим заступником голови парламентського Комітету з питань здоровʼя нації, медичної допомоги та медичного страхування, каже, що їхня команда відвідала немало медичних закладів, в яких проходять лікування поранені бійці. Тамтешні лікарі здатні творити дива, рятуючи їм здоров'я та життя. Але можливості медиків обмежені мізерними фінансовими ресурсами, які є в їхньому розпорядженні.

"Видатки на медичну допомогу нашим пораненим військовим мусять здійснюватися з кодом "Y" з коефіцієнтом 3 відносно видатків для цивільних людей", - заявив Дубіль.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоправда, в пояснювальній записці до законопроекту не вказані можливі джерела додаткового фінансування. Там лише йдеться, що Кабмін має невідкладно подати парламенту свої пропозиції стосовно змін до бюджету, в яких передбачити додаткове фінансування видатків на лікування поранених.

Нагадаємо, деяким військовослужбовцям повернули доплату 30 тисяч. Оновлені виплати вони отримають вже у серпні.