Накопичувальна пенсія в Україні з'явиться вже в 2021 році, проте, обов'язковою вона стане не для всіх. Щомісячні відрахування до Пенсійного фонду в першу чергу почнуть робити підприємства зі шкідливими умовами праці. Про це заявив радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.
Перелік таких підприємств встановлюється Кабінетом міністрів. До них, наприклад, відносяться гірничодобувна галузь, залізнична, чорна металургія, хімічне виробництво.
За словами радника міністра, підприємство повинно відшкодовувати гроші Пенсійному фонду до досягнення пенсійного віку співробітника. У разі скорочень на підприємстві, платити внески за працівника підприємство припиняє. Платники податків також не зобов'язані будуть відшкодовувати кошти на виплату пенсій.
"Підприємство знає, що йому потрібно або заплатити ці гроші, або покращувати умови праці, виводити ці шкідливі виробництва, витрачати гроші на охорону праці - тоді менше доведеться платити за цю людину і тоді менше людей буде у шкідливих умовах працювати. Це багатогранний підхід. Ми впливаємо на охорону праці, на здоров'я людей і навіть на тривалість життя ", - зазначив Шамбір.
У Мінсоцполітики переконані, що накопичувальна пенсійна система допоможе підняти рівень життя людей похилого віку в Україні, і забезпечити їм гідну старість.
Співробітники Інституту демографії і соцдосліджень підрахували, що щомісячні пенсійні виплати з накопичувального фонду будуть вельми скромними. Наприклад, отримуючи в Україні середню зарплату, при 20-річній тривалості виплат в накопичувальний фонд, українець буде отримувати щомісяця звідти всього близько 400 гривень.
Раніше Глава Мінсоцполітики Марина Лазебна розповіла, як буде формуватися накопичувальна пенсія.