Today.ua

Нацбанк повідомив важливу інформацію щодо депозитних ставок: що буде із заощадженнями громадян

Депозитні ставки для населення в українських банках досягли пікових значень. У багатьох банках відсотки за депозитами вже практично зрівнялися з очікуваним рівнем інфляції, а подекуди навіть трохи перевищили.

Про це стало відомо зі звіту Нацбанку України за липень.

У звіті, зокрема, зазначають, що завдяки високим депозитним ставкам вклади у гривні стають дедалі популярнішими у населення. Українці все більше довіряють національній валюті та воліють зберігати свої заощадження саме у гривні.

"Відсоткові ставки за терміновими гривневими депозитами зростають і в більшості банків вже покривають очікувану інфляцію. Як результат, зросла схильність до заощаджень у національній валюті та сформувалася тенденція зростання обсягів та частки строкових вкладів фізичних осіб", - зазначають у звіті.

При цьому в НБУ також зазначають, що терміни депозитних вкладів помітно зрушили у бік підвищення. Тобто українці вірять у стабільність гривні, що, безумовно, позитивно позначатиметься на валютному ринку.

Вже зараз в НБУ наголошують на втішній стабільності валютного ринку: ажіотажного попиту на долар та іншу іноземну валюту немає. Навіть більше, у червні не відзначено збільшення попиту валюту проти травня. А курсова різниця між фіксованим курсом долара та ринковим залишається зовсім невеликою.

Як і прогнозував раніше НБУ, в Україні уповільнюються темпи інфляції. Причому вони сповільнюються швидше, ніж було закладено в прогнозі, що є ще одним втішним фактом.

З висновками НБУ погоджується і нардеп Ярослав Железняк

Це частково відбувається завдяки грамотній політиці НБУ, вважає нардеп. Втім, без допомоги партнерів реалізувати план стабілізації національної валюти не вдалося б.

"Хороша робота НБУ, ну і, звичайно, величезний внесок наших міжнародних партнерів", - зазначає Желєзняк.

До речі, саме завдяки міжнародній допомозі на 1 липня в Україні зафіксовано абсолютний рекорд обсягу валютного резерву НБУ – майже 39 млрд доларів. Єдиний раз показник валютних резервів Нацбанку наближався до цього значення у травні 2011 року, зазначає Желєзняк.

До речі, це було за президента Януковича та голови Нацбанку Сергія Арбузова. Тоді обсяг валютних резервів становив 38,4 млрд. доларів.

Нагадаємо, ймовірно, що НБУ знизить у другому півріччі облікову ставку на кілька відсотків. При цьому почнуть знижуватись і депозитні ставки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ