Нацбанк відібрав ліцензію у найбільшої мережі обмінників України

Автор: Леся Ловіцька

Нацбанк анулював ліцензії двом небанківським установам. Серед них – найбільша мережа обмінників в Україні.

Нацбанк відібрав ліцензію у найбільшої мережі обмінників України - today.ua

У прессслужбі НБУ повідомили, що мова йде про ТОВ "Фінод" и ФК "Ріальто". У першої компанії було 432 пунктів обміну валют у 16 регіонах країни."Фінод", крім валютної, мав ліцензії на надання послуг фінансового кредиту, факторингу, фінансового лізингу, а також на надання гарантій та поруки. Вони теж анульовані.

Вказано, що рішення прийнято через невиконання зобов'язань "вжити заходів щодо усунення порушень та причин, які сприяли вчиненню порушення". НБУ поставив відповідну вимогу ще у липні. Термін виконання був до 2 серпня, але організація цього не зробила.

Йдеться про ненадання даних та документів на виконання постанови "Про особливості застосування процедур реєстрації та ліцензування учасників ринку небанківських фінансових послуг у період дії воєнного стану". НБУ на початку червня оштрафував "Фінод" на 300 тисяч гривен через  порушення у контролі та відеоспостереженні.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

За даними ЗМІ, під час війни кількість обмінників "Фінод" збільшилася вдвічі. У першому півріччі вона очолила перелік фінансових компаній за розміром виторгу – 2 млрд 115,25 млн грн. Чистий прибуток зрів до 61,96 млн грн.

Головний власник мережі  - одесит Олексій Штевнін із часткою 85%, який веде бізнес у сфері оптової торгівлі чаєм, кавою та прянощами. Керівником "Фіноду" є Максим Ткаленко, який володіє рештою компанії.

Що стосується ФК "Ріальто", ліцензія анульована через визнання ділової репутації власника та керівника, а також самої фінансової установи небездоганною.

Нові вимоги до пунктів обміну валют

НБУ з липня 2022 заборонив обмінним пунктам (крім банків) інформувати про курси поза кас. Купівля та продаж валют мають здійснюватися з обов'язковим відеоспостереженням. Нацбанк створив реєстр пунктів обміну іноземної валюти.

Нацбанк відібрав ліцензію у найбільшої мережі обмінників України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Верховна Рада ухвалила закон щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток пунктів обміну валют. Всі небанківські обмінні пункти мають сплатити авансовий внесок у розмірі:

  • однієї мінімальної зарплати (6700 грн) у населеному пункті, де проживають менше 50 тисяч осіб;
  • трьох мінімальних зарплат (21 100 грн) за кожен пункт обміну в населеному пункті, де проживають більше 50 тисяч осіб.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк з 19 серпня змінив порядок обміну валют в Україні.