Військовий стан та мобілізація в Україні продовжені до 15 листопада 2023 року. При цьому є громадяни, яких на фронт не заберуть. Після численних змін до законодавства до їх переліку увійшли сім категорій.
Так, згідно зі статтею 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", призвати в Україні не можуть чоловіків, які:
- Залучені до роботи в органах державної влади та на критично важливих підприємствах;
- Непридатні за станом здоров'я або за віком;
- Втратили близьких родичів у бойових діях або зникли безвісти. До близьких родичів належать чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, баба, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра;
- Є батьками-одинаками, які виховують одну (або більше) неповнолітню дитину;
- Є батьками, під опікою яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- На постійній основі доглядають осіб, які потребують турботи;
- Засуджені за тяжкі злочини.
Решта призовників зобов'язані у разі отримання повістки з'явитися в ТЦК і бути готовими йти захищати свою країну.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Під час військового стану призов на строкову військову службу не проводиться, але такі громадяни можуть за власним бажанням бути мобілізованими. Зниження призовного віку в Україні до 25 років означає, що на облік військовозобов'язаних прийматимуть тим, кому виповнилося 25 років, що дозволить їх призивати в рамках загальної мобілізації. Законопроект, який запроваджує цю норму, поки що не підписаний президентом.
Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть надати військовозобов'язаним громадянам право відмовлятися від мобілізації за релігійними чи особистими переконаннями.